Home Warsztaty dla młodzieży

Warsztaty dla młodzieży

by Alicja Krawczyńska
Warsztaty dla młodzieży

Najnowsze badania pokazują, że gracze są czytelnikami. Poniższa oferta szkoleń pomaga wykorzystać ukryty w tym potencjał. Możemy Was nauczyć jak zgamifikować książkę i zrobić z niej mobilną grę miejską. Doradzimy jakie gry planszowe kupować i podpowiemy jak wykorzystywać je w niekonwencjonalny sposób.

Zespół prowadzący szkolenia z tego zakresu składa się z: zawodowych projektantów gier, wykładowców akademickich i naukowców, osób związanych aktywnie z branżą gier planszowych, edukatorów wyróżnianych ministerialnymi stypendiami w tym zakresie, pedagogów i animatorów.

Gry miejskie i terenowe

  1. Jak stworzyć i przeprowadzić angażującą grę miejską w tradycyjnej formie?

  2. Gry terenowe w zachowaniu dziedzictwa lokalnego i kultywowaniu pamięci historycznej. Praktyka, techniki, oprogramowanie.

  3. Gamifikowanie wydarzeń kulturalnych i literatury pięknej na smartfonach – praktyczne sposoby przyciągnięcia do bibliotek i instytucji kultury pokolenia Milleniaslów i pokolenia Z.

  4. KURS: Od opowieści do gry, czyli jak zaadaptować fabułę książki na potrzeby mobilnej gry miejskiej.

Gry planszowe

  1. Gry planszowe w bibliotece. Kupowanie, wypożyczanie, ewidencjonowanie i organizacja przestrzeni.

  2. Gry planszowe w bibliotece – rozwijamy ofertę. Współpraca z wydawnictwami, tworzenie klubu gier planszowych, promowanie usługi.

  3. Jak stworzyć i prowadzić Klub Planszówek w bibliotece? Warsztaty z praktykiem.

  4. Książkowe gry planszowe. Jak stworzyć idealnie współgrającą biblioteczkę gier i książek? Co będzie chciał przeczytać fan “Kronik Zbrodni”, a co “Posiadłości Szaleństwa”?

[mc4wp_form id=”1853″]