Home » „Jak ocalić świat?” – warsztaty ActionTrack w Gniewie

„Jak ocalić świat?” – warsztaty ActionTrack w Gniewie

by Łukasz Braun
Opublikowano:
Warsztaty ActionTrack w Gniewie

Nie ma lepszej lokalizacji na realizację mobilnej gry miejskiej czerpiącej inspirację z twórczości Stanisława Lema niż Gniew! Dlaczego? Aktywna i zaangażowana młodzież, piękna miejscowość no i ten zamek! Przechadzając się uliczkami miasta można odnieść wrażenie, że zaraz spotkamy jakiegoś średniowiecznego rycerza. A może nawet elektrycerza…?

O potencjale Gniewu najlepiej wiedzą pracownicy Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Gniewie, którzy w ramach zbliżającej się Nocy Bibliotek postanowili przy współudziale Good Games i lokalnej młodzieży przygotować mobilną grę terenową, która zachęci mieszkańców do bliższego zapoznania się z twórczością autora „Solaris”.

Poznawaliśmy aplikację ActionTrack…

W dniach 14-15 października odbyły się warsztaty ActionTrack w Gniewie, w których udział wzięli uczniowie klas siódmych ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Gniewie. To były dwa dni wypełnione intensywną pracą, nauką i zabawą. We wtorek, po krótkiej rundce zapoznawczej, zagraliśmy w kilka gier stworzonych w ActionTrack. Dzięki temu uczniowie poznali specyfikę aplikacji i możliwości, jakie daje. Później dowiedzieliśmy się, jak wygląda ActionTrack „od środka”. Nauczyliśmy się wytyczać obszary gry oraz tworzyć zadania. Każdy z uczestników przygotował następnie swoje własne zadania, a pod koniec dnia mieliśmy już gotowe pierwsze, testowe gry!

Warsztaty ActionTrack w Gniewie i twórczość Stanisława Lema

Drugi dzień warsztatów rozpoczęliśmy od rozmowy na temat twórczości Stanisława Lema. Skupiliśmy się przede wszystkim na „Bajkach robotów”. Wspólnie wysłuchaliśmy jednej z bajek w formie audiobooka, a następnie rozmawialiśmy o bohaterach i ich przygodach. Te inspiracje wykorzystaliśmy przy opracowywaniu fabuł do własnych gier inspirowanych twórczością znamienitego polskiego futurologia. Było to jedno z trudniejszych zadań – książki Lema nie dla wszystkich są przystępną lekturą! Mimo tego młodzież stanęła na wysokości zadania, dzięki czemu na koniec dnia mogliśmy testować gry, których fabuły przeniosły nas do odległych galaktyk i pozwoliły wcielić się w elektrycerzy i robotycznych królów.

Premiera mobilnej gry miejskiej „Jak ocalić świat?”

Warsztaty ActionTrack w Gniewie to był dopiero początek! Już 9 października pomysły młodych ludzi ujrzą światło dzienne pod postacią mobilnej gry terenowej „Jak ocalić świat?”. Dla graczy będzie to okazja do spotkania z Kodim i Losarisem, którzy zaproszą do niesamowitego świata lemowskich przygód.

DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU!

Baner premiera gry Jak ocalić świat w Gniewie

Chcesz zorganizować warsztaty z tworzenia mobilnej gry miejskiej w swojej instytucji? A może chcesz dowiedzieć się więcej o możliwościach aplikacji ActionTrack? Jeśli tak, skontaktuj się z nami: info@goodgames.pl lub zostaw swoje dane, a my odezwiemy się do Ciebie!

     

    Zobacz także

    [mc4wp_form id=”1853″]