Home » Tradycje lniarskie w mobilnej grze terenowej – warsztaty w Kamiennej Górze

Tradycje lniarskie w mobilnej grze terenowej – warsztaty w Kamiennej Górze

by Łukasz Braun
Opublikowano:
Warsztat z projektowania gier w Kamiennej Górze

Warsztaty w Kamiennej Górze, czyli jak połączyć tradycje lniarskie, zainteresowania 10 latków grami na PC oraz podchody w jedną grę terenową? Z takim zadaniem zmierzyliśmy się 20 i 21 sierpnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kamiennej Górze podczas warsztatów z tworzenia mobilnej gry miejskiej. Efektem warsztatów będzie wrześniowa premiera gry terenowej dla mieszkańców miasta.

Uważni będą pierwszymi!

W warsztatach w kamieniogórskiej bibliotece uczestniczyły dzieci w wieku 7-12 lat. Na początku było trochę zabawy w poznawanie się. Potem wyszliśmy do parku zagrać w przykładową grę w aplikacji ActionTrack. Jak się okazało, nie najszybsi zdobyli największą liczbę punktów, lecz ci, którzy uważnie przeczytali pytania. To było dla graczy interesujące doświadczenie, które pomogło im w momencie rozpoczęcia pracy przy komputerach. Ponieważ nasze spotkanie było poprzedzone warsztatami z poszukiwania źródeł, usiedliśmy do pracy przy komputerze już z gotowymi pomysłami.

Tradycje lniarskie w grze mobilnej

Warsztaty w Kamiennej Górze pozwoliły dzieciom poznać nie tylko narzędzie do tworzenia gry, ale także strony udostępniające grafiki oraz dźwięki. Kreatywność uczestników była bardzo duża, podobnie jak ich ciekawość. Od pytań o historię miasta, po najszybsze samochody w grach na PC. Ponieważ gra miała dotyczyć tradycji lniarskich w Kamiennej Górze, nie zabrakło pytań o uprawę lnu, z której słynie miasto leżące u podnóża Gór Kruczych. Jedną z atrakcji miejscowości jest Muzeum Tkactwa z regionalnymi zbiorami.

Warsztaty w Kamiennej Górze… i co dalej?

Warsztaty w Kamiennej Górze zainteresowały lokalne media! Drugiego dnia odwiedziła nas ekipa telewizyjna realizująca reportaż o nadchodzącej grze i wydarzeniach towarzyszących. Mali bohaterowie byli dzielni i odważnie odpowiadali na reporterskie pytania. Po zakończonej pracy, w ramach testów zagraliśmy w grę stworzoną podczas dwóch dni warsztatów. Mali projektanci umiejętnie wywiązali się z postawionych przed nimi zadań. Rozgrywka premierowa gry odbędzie się 4 września. Start zaplanowany jest na dziedzińcu, przed nową siedzibą biblioteki. Jak zapewnił nas dyrektor biblioteki, dla zwycięzców przewidziane są nagrody!

Chcesz zorganizować warsztaty z tworzenia mobilnych gier terenowych w swojej instytucji? A może chcesz dowiedzieć się więcej o możliwościach aplikacji ActionTrack? Jeśli tak, skontaktuj się z nami: info@goodgames.pl lub zostaw swoje dane, a my odezwiemy się do Ciebie!

    Zobacz także

    [mc4wp_form id=”1853″]