W ramach projektu „Do zobaczenia w sieci”, który realizuje Wodzisławskie Centrum Kultury, odbyły się…
Magister pedagogiki i kulturoznawstwa. Prowadziła zajęcia na Uniwersytecie Wrocławskim, pracowała jako pedagog specjalny w przedszkolu, zajmowała się moderacją forum. Mól książkowy, który nie gardzi także dobrą grą. Obecnie pracuje w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Wrocławiu, gdzie może połączyć trzy swoje zainteresowania – pracę z dziećmi i młodzieżą, książki i social media. Alina regularnie projektuje mobilne gry miejskie dla MBP Wrocław. Jest autorką między innymi gier: „Mock – przeszłość powraca” na podstawie książki Marka Krajewskiego, „Tajemnica biblioteki” na podstawie książki Martina Widmarka, „Maliny Balladyny” – gra na Narodowe Czytanie 2020 czy „Na zdrowie”– gra kanapowa wspierająca zdrowy tryb życia. Opracowała również grę dla „Super Geek”, która jest wykorzystywana podczas lekcji bibliotecznych dla licealistów. Występowała jako prelegent na konferencjach – 12. Forum Młodych Bibliotekarzy, Gamifikacja po fińsku: gra w czytanie, gra w naukę, gra w zwiedzanie, TK Game Jam Wrocław, KOLA Konferencja Larpowa.
-
-
AktualnościSzkoleniaWarsztaty
Warsztaty dla dzieci z grywalizacji w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli
by Łukasz BraunTe warsztaty miały się wydarzyć przed wakacjami. Cóż, sytuacja zdrowotna zmieniła wiele planów i…
-
AktualnościWarsztaty
Grywalizacja lektur szkolnych – relacja z warsztatów ActionTrack w Przemyślu
by Łukasz BraunLubicie/lubiliście czytać lektury? Jest różnie, prawda? W większości lektur da się odnaleźć choćby to…
-
AktualnościWarsztaty
Gra mobilna na podstawie „Bajek Robotów” – warsztaty ActionTrack w Lipnie
by Łukasz BraunPrzez 4 sierpniowe dni z rzędu każdego ranka dołączam do podróżujących koleją, aby pokonać…
-
W Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pruszczu Gdańskim od jakiegoś czasu dzieją się…
-
Ostrów była miastem królewskim Korony Królestwa Polskiego w województwie mazowieckim. Jej historia sięga 1414…
-
Czy podczas jednego szkolenia z tworzenia gier mobilnych można opracować pomysły na trzy gry dla różnych grup wiekowych? Czy można też zaplanować ich trasy stworzyć bohaterów i część fabuły? A można, jak najbardziej.
-
Biblioteka Centralna Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Księcia Ludwika I w Brzegu mieści się w pięknej, zabytkowej willi, a sama biblioteka została niedawno odnowiona i wyposażona.
-
Słyszeliście kiedyś o domkach fińskich? To łatwe do złożenia drewniane domy modułowe, które ZSRR otrzymało od Finlandii w ramach reparacji wojennych.
-
Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na projekt „zGRAna załoga”, w ramach którego bibliotekarki i bibliotekarze przejdą cykl szkoleń „Gry w bibliotece”.