Home » Nowocześnie o niepodległości

Kielce dołączyły do listy miast, na terenie których stworzona została gra mobilna przy wykorzystaniu aplikacji ActionTrack. Rozgrywka opisana została przez Panią Iwonę – inicjatorkę całej akcji w szkole. Aktywna nauczycielka zaraziła pomysłem gry osoby w swoim środowisku, uzyskując jednocześnie niezbędne dofinansowanie. Koordynowała ona całość projektu aż do pierwszego oficjalnego odpalenia gry. Jak widać w przedstawionej historii – metoda tworzenia gier edukacyjnych stanowi rewelacyjny potencjał na działanie szkolne, które dodatkowo spala wszystkich zaangażowanych.

Historia opowiedziana grą

Niecodzienny pomysł na działanie patriotyczne bardzo przypadł do gustu uczniom ZSP w Radlinie (woj. świętokrzyskie). Innowacyjny pomysł uczczenia Stulecia Niepodległości obejmował wykorzystanie aplikacji do tworzenia gier mobilnych Action Track. Szkoła dołączyła do Wieloletniego Programu NIEPODLEGŁA na lata 2017 – 2021, startując jednocześnie w konkursie grantowym, rozpisanym przez MEN – “Godność. Wolność. Niepodległość.” Już od dawna nauczyciele rozmawiali o przeprowadzeniu lokalnej gry terenowej. Stało się to możliwe po uzyskaniu dofinansowania. Jak stworzyć grę mobilną, dowiedzieliśmy się od doświadczonej ekipy z Good Books.

Dzięki połączonym mocom wszystkich twórców powstała gra “Piłsudski Go”. Miała ona swoją premierę w Kielcach 8 listopada 2018 roku. Co ważne, koncepcja gry porwała nie tylko rozmiłowaną w ciekawostkach technicznych młodzież, ale także zainteresowanych rodziców. Wszyscy gracze zgodnie wystawili grze najwyższą ocenę. Co ważne, była to nie tylko miła rozrywka. Młodzi gracze samoistnie zdobyli porcję solidnej wiedzy, podanej w przyjemnej i atrakcyjnej formie. Zapytajcie graczy o imię wierzchowca marszałka albo co przedstawia pomnik Czwórki Legionowej – odpowiedzą bez zająknięcia!

Dobre strony gier mobilnych

W naszym odczuciu samo włączenie młodzieży do procesu twórczego przyniosło dużo profitów. Młodzi podczas pracy nad scenariuszem pobudzili swoją kreatywność, nauczyli się myśleć nieszablonowo, a finałowe dzieło dało im niemałą satysfakcję. Wspólne stworzenie gry to powód do dumy dla wszystkich zaangażowanych osób. Nie zabrakło także zwykłej radości i po prostu kolejnej możliwości do wspaniałego spędzenia czasu oraz lepszego poznania swojej Małej Ojczyzny. Ekscytacja z niecodziennej akcji jeszcze długo nie opuszczała szkoły w Radlinie.

Zobacz także

[mc4wp_form id=”1853″]