Home » Gry » Oni byli pierwsi

Oni byli pierwsi

  • Organizator: Biblioteka Publiczna Gminy Kozienice
  • Data realizacji: 10.10.2020
  • Kategoria: dla dorosłych, dla młodzieży, edukacja regionalna, fabularna, historyczna, lokalni bohaterowie, patriotyczna, przygodowa
  • Tryb gry: terenowa
  • Sfinansowano z dotacji: Koalicje dla Niepodległej

Gracze trafiają do Punktu Zbornego, gdzie chcą zaciągnąć się do Legionów. Praca wre. W Kozienicach formowane są nowe instytucje Legionów – Sąd, Szpital, Magazyn… Po przejściu wstępnej selekcji ochotnicy zostają przydzieleni rozkazem płk. Zielińskiego do Oddziału Zaopatrzenia. Każda para rąk jest na wagę złota!

Niepodległość. Sen? Marzenie? Choć wielu nie wierzy, że kraj, który na ponad 100 lat zniknął z map Europy, kiedykolwiek na nie powróci, to są tacy, którzy nie czekają, aż wolność spadnie z nieba. Biorą się do roboty. W 1915 roku podjęto decyzje o sformowaniu Grupy Polskich Legionów. Już wkrótce polscy żołnierze będą walczyć na froncie za swoją ojczyznę. Jednak wojsko to nie tylko starcia i potyczki. Zanim armia trafi na front, trzeba ją uzbroić, wyżywić, zakwaterować. Sprawne wojsko potrzebuje dobrego zaplecza. W Kozienicach ma powstać jedna z czterech stacji zbornych w Generalnym Gubernatorstwie Lubelskim. Już teraz trwa tam zaciąg. Jesteś gotowy podjąć wyzwanie? Czekają właśnie na Ciebie!

Celem graczy będzie rozpoznanie, pomoc miejscowej ludności, wywiad, nawiązanie lokalnych kontaktów zaopatrzeniowych, a nawet werbunek! W serii zadań wytyczonych im przez Oficera będą mogli udowodnić swoją sprawność i spryt.

Po zakończeniu gry, w zależności od wyników ich działań, ochotnicy zostaną zaprzysiężeni w stopniach odpowiadających ich wynikowi – liczbie punktów.

Gra nieaktywna online

Przeczytaj relację z realizacji gry

Zobacz podobne gry

[mc4wp_form id=”1853″]