Home » Gry » Niepodległa na Fali – 1939

Niepodległa na Fali – 1939

  • Organizator: Dom Kultury Stare Babice
  • Data realizacji: 10.06.2023
  • Kategoria: dla dorosłych, dla młodzieży, edukacja regionalna, fabularna, historyczna, lokalni bohaterowie, patriotyczna, przygodowa
  • Tryb gry: terenowa
  • Sfinansowano z dotacji: Fundusze Samorządowe

Decydując się na grę weźmiesz udział w historycznych wydarzeniach tuż przed wybuchem wojny 1939 roku. Swoimi działaniami będziesz wspierać pracowników Radiostacji Babice, którzy zapewniali Polsce łączność radiotelegraficzną z całym światem. Czas i przestrzeń nie mają znaczenia! Przygotuj się na wyzwanie! Może dzięki tobie wygramy tą wojnę!

Jest czerwiec 2023 roku. Zaraz zacznie się lato. Za oknem pada deszcz. Kolejny raz – myślisz, znudzony i przytłoczony przymusowym siedzeniem w domu. Dodatkowo przebywanie na małej przestrzeni ze swoimi współdomownikami nie napawa Cię optymizmem. Jak co rano włączasz telewizor i słuchasz  informacji. Jak zwykle ten sam bełkot. Wyłączasz TV i postanawiasz sprawdzić skrzynkę na listy. Coś jest! Ale pierwszy raz w życiu widzisz coś takiego. Na górze pożółkłej kartki widnieje napis „Radiogram”. Informacja na pierwszy rzut oka jest od dziwnego nadawcy – zaszyfrowane imię i nazwisko wspak. Po rozszyfrowaniu przez bohatera jest to Edward Liberadzki – kapitan wojska polskiego, inżynier i dyrektor Radiostacji Babice. Czytasz i analizujesz wiadomość. Kapitan w swoim liście zwraca się do Ciebie o pomoc i zaciągnięcie do jego grupy. Rzeczpospolita jest w potrzebie, „Tylko Ty możesz uratować nas przed klęską”. Wojna z Niemcami jest nieunikniona. Nieprzyjaciel, jego naukowcy  wykryli lukę  między światami równoległymi i próbują wykorzystać zdobywaną wiedzę , by przełamać obronę Polaków. Czy pomożesz swoim przodkom swoją wiedzą i umiejętnościami i spróbujesz odwrócić losy II Wojny Światowej? Czy podejmiesz się tej misji? 

Finał tej rozgrywki nastąpi już niebawem. Nie może Ciebie tam zabraknąć. Bo jak nie Ty to kto?

Gra nieaktywna online

Zobacz podobne gry

[mc4wp_form id=”1853″]