Home » Gry » Kadr 1920. Powrót do przeszłości.

Kadr 1920. Powrót do przeszłości.

  • Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Człuchowie
  • Data realizacji: 17.10.2020
  • Kategoria: dla dorosłych, dla dzieci/gra rodzinna, dla młodzieży, edukacja regionalna, fabularna, historyczna, lokalni bohaterowie, patriotyczna, przygodowa
  • Tryb gry: terenowa
  • Sfinansowano z dotacji: Koalicje dla Niepodległej

Gracz przenosi się w czasie i wciela się w 15-letnią osobę mieszkającą w przedwojennym Człuchowie (Schlochau), w niemieckiej prowincji Marchia Graniczna. W Schlochau aż huczy od napływających wiadomości i plotek, mówiących wojnie na wschodzie, o nadciągającej Armii Radzieckiej. 10 km na wschód od miasta biegnie świeżo wytyczona granica niemiecko-polska. Wśród ludzi zamieszkujących powiat człuchowski każdy ma bliskich po drugiej stronie granicy, o których się martwi i którym chciałby coś przekazać.

Głównym celem gracza jest spełnienie prośby żołnierki z Ochotniczej Legii Kobiet i przemycenie przez granicę pierścienia rodzinnego. Ponadto gracz pomaga napotkanym mieszkańcom, którzy dołożą do tej kontrabandy drobiazgi dla swoich bliskich. Uczestnik spotka rozmaite postacie, reprezentujące wielokulturowy przedwojenny Człuchów, poznając w ten sposób codzienność miasta i powiatu w 1920 roku.

Gra nieaktywna online

Przeczytaj relację z realizacji gry

Zobacz podobne gry

[mc4wp_form id=”1853″]