Home » Gry » Michniów. Śladami dziecięcych losów.

Michniów. Śladami dziecięcych losów.

  • Organizator: Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie
  • Data realizacji: 20.10.2023
  • Kategoria: dla dorosłych, dla młodzieży, edukacja regionalna, fabularna, historyczna, lokalni bohaterowie, patriotyczna, przygodowa
  • Tryb gry: terenowa

Gracze wcielają się w nastolatka, który pojawił się w Michniowie nieco przypadkowo, wraz z rodzicami odwiedzając odległą rodzinę. Bohater gracza jest zbuntowany, jak to zwykle wśród nastolatków bywa, i nie ma ochoty na spędzenie dnia na wsi. „Przecież tam nic nie ma, lasy, komary i tyle. Nawet zasięg pewnie będzie zrywać. Dużo lepiej byłoby zostać w domu i pograć w gry, obejrzeć nowy odcinek serialu lub spotkać się ze znajomymi”. Co istotne dla graczy, postać nie ma skonkretyzowanego imienia ani płci, co ułatwia identyfikowanie się z bohaterem.

Dlatego wizytę „u wujostwa” traktuje jak niezasłużoną karę. Tym bardziej kiedy „wujostwo” proponuje spontaniczny udział w lokalnych uroczystościach o charakterze historycznym. Nie dość, że trzeba było w ogóle jechać na ten koniec świata, to jeszcze trzeba iść na jakąś „akademię”, czy może być gorzej? No ale nie ma wyjścia, na nic westchnienia i przewracanie oczami, karcący wzrok rodziców ucisza naszego bohatera.

Przecież jesteśmy tu gośćmi, tak nie wypada – strofuje cicho mama. Trzeba więc iść na te uroczystości…

Tak zacznie się spotkanie gracza z historią Michniowa.

Gra nieaktywna online

Przeczytaj relację z realizacji gry

Zobacz podobne gry

[mc4wp_form id=”1853″]