Home » Gry » Moja Ostrów

Moja Ostrów

  • Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowi Mazowieckiej
  • Data realizacji: 18.11.2020
  • Kategoria: dla dorosłych, dla dzieci/gra rodzinna, dla młodzieży, edukacja regionalna, fabularna, historyczna, lokalni bohaterowie, patriotyczna, przygodowa
  • Tryb gry: domowa/kanapowa
  • Sfinansowano z dotacji: Niepodległa

Dzień jak co dzień, pogoda jak to pogoda o tej porze roku, nie masz żadnych wyjątkowych planów, w zasadzie nawet trochę się nudzisz. Mijasz pomnik księżnej Anny Mazowieckiej, zastanawiając się, co będziesz dzisiaj robić. Nagle… co się dzieje? Czy wzrok płata ci figle? O tej porze roku nie ma przecież za dużo słońca, które mogłoby Cię oślepić. Dlaczego więc wydaje Ci się, że pomnik Anny przechylił głowę i patrzy prosto na Ciebie? A teraz w dodatku podnosi rękę i przywołuje cię, kiwając palcem… Jak w transie podchodzisz do księżnej i słyszysz jej słowa:

„Szukałam kogoś, kto wykona powierzoną misję i mój wzrok padł na ciebie. Cóż, nie widzę wokół znamienitszych kandydatów, myślę więc, że się nadasz. Ostrów była dla mnie miejscem wyjątkowym, niejedną myśl jej poświęciłam, nie tylko w moich czasach, ale i teraz. Niestety, w młodości miałam nieszczęście poznać wroga, który rzucił na mnie klątwę. Przestrzegł mnie, że za każdym razem, gdy coś stanie się dla mnie ważne, gdy poświęcę jakiejś osobie, rzeczy lub miejscu, ciepłą myśl, stracę coś innego. Klątwa najwyraźniej działa, gdyż wszystkie klejnoty z mojego diademu zniknęły, jakby nigdy nie istniały. Pomóż mi je odnaleźć, a nie pożałujesz.”

Czy spełnisz prośbę księżnej Anny? Spróbuj znaleźć klejnoty w miejscach ważnych dla historii Ostrowi, a może przy okazji uda Ci się pokonać klątwę, która tyle lat wpływała na księżną.

Przeczytaj relację z realizacji gry

Zobacz podobne gry

[mc4wp_form id=”1853″]