Home » Gry » Śladami Ułana z Bulkowa

Śladami Ułana z Bulkowa

  • Organizator: Gminna Biblioteka Publiczna w Bulkowie
  • Data realizacji: 10.10.2020
  • Kategoria: dla dorosłych, dla młodzieży, edukacja regionalna, fabularna, historyczna, lokalni bohaterowie, patriotyczna, przygodowa
  • Tryb gry: terenowa, domowa/kanapowa
  • Sfinansowano z dotacji: Kultura – Interwencje

Inspiracją do zaprojektowania gry był odnaleziony w 2019 roku sztandar 4. Pułku Ułanów Zaniemeńskich. Został on ufundowany przez mieszkańców miejscowości Ejszyszki ziemi lidzkiej i społeczeństwo ziemi mińskiej w 1920 r. w czasie działań wojennych. 19 kwietnia 1922 r. w Wilnie Marszałek Józef Piłsudski wręczył go pułkowi.  Z Bulkowa pochodzi również Stanisław Liszewski, żołnierz, ochotnik Pułku 4. Ułanów Zaniemeńskich, który oddał życie w obronie Ojczyzny podczas walki z bolszewikami w 1920 roku.

W grze uczestnik wciela się w rolę bibliotekarki, która pomaga odkryć młodemu czytelnikowi tajemnice wyjątkowych pamiętników.  Wspólnie odszukują zaginiony artefakt, przy okazji poznając fascynującą historię Bulkowa.

W bibliotece książki najczęściej leżą na półkach. W bibliotece w Bulkowie książki znaleźć można także w… ścianach. Podczas generalnego remontu biblioteki odkryto tam dwa stare pamiętniki. Pierwszy pochodził z początku XX wieku i zawierał zapiski ułana z 4 Pułku Ułanów Zaniemeńskich. Drugi był nieco młodszy, ale informacje w nim zgromadzone sięgały… XV wieku.

Gra nieaktywna online

Przeczytaj relację z realizacji gry

Zobacz podobne gry

[mc4wp_form id=”1853″]