Home » Gry » Nadzieja

Nadzieja

  • Organizator: Instytut Pamięci Narodowej Oddział Białystok
  • Data realizacji: 20.03.2020
  • Kategoria: dla dorosłych, dla młodzieży, edukacja regionalna, fabularna, historyczna, lokalni bohaterowie, patriotyczna, przygodowa
  • Tryb gry: terenowa
  • Sfinansowano z dotacji: Inne

„Nadzieja” to mobilna gra terenowa inspirowana korespondencją z zesłania na Syberię Eugenii i Władysława Simsonów.

Z 26 niesamowitych listów, napisanych przez naszych bohaterów do rodziny w Polsce, bije ogromna pogoda ducha, pomimo bardzo trudnych warunków w jakich się znaleźli. Są też one bezcennym (jednym z niewielu) opisem warunków, jakie panowały na zesłaniu oraz problemów z jakimi zmagało się małżeństwo Simsonów.

Dzięki swojej misji pomocy Simsonom w trudnej sytuacji, gracze muszą pokonać wiele przeciwności, dzięki którym poznają realia zesłania na Sybir. W czasie gry „Nadzieja” młodzi ludzie przede wszystkim poznają jak wyglądało życie codzienne zesłańców. W kolejnych odsłonach gry dowiadują również się czym było NKWD a także jak działała cenzura oraz – co ważniejsze i ciekawsze – jak można było ją „obejść”. Przez cały czas gry stykają się ze źródłami historycznymi – głównie z listami – które zostały umiejętnie wplecione w fabułę.

To wszystko sprawia, że gracze są pełni zaangażowania w ratowanie życia swoim przyjaciołom. W trakcie gry „Nadzieja” uczą się i poznają bardzo trudną i prawdziwą historię, która została zapisana w listach Eugenii i Władysława Simosonów…

Gra powstała na podstawie publikacji „Tylko te listy po nich pozostały”… – korespondencja z zesłania Eugenii i Władysława Simsonów”, wydanej przez IPN/O. Białystok w 2011 roku.

Gra nieaktywna online

Przeczytaj relację z realizacji gry

Zobacz podobne gry

[mc4wp_form id=”1853″]