Home » Gry » Głos walczącej Warszawy. Podpułkownik Wacław Lipiński.

Głos walczącej Warszawy. Podpułkownik Wacław Lipiński.

  • Organizator: Instytut Pamięci Narodowej
  • Data realizacji: 29.09.2020
  • Kategoria: dla młodzieży, fabularna, historyczna, lokalni bohaterowie, patriotyczna
  • Tryb gry: terenowa
  • Sfinansowano z dotacji: Inne

Uczestnicy gry wcielą się w rolę nastolatka, który próbuje odkryć jedną z największych tajemnic swojej rodziny – nigdy nieopowiedzianą historię swojego dziadka, człowieka, który na początku wojny, w wieku zaledwie 8-lat, został sierotą w oblężonej i bombardowanej Warszawie.

Gracz przypadkiem odkrywa, że jego/jej dziadek po wojnie przez wiele lat przebywał w ciężkim więzieniu… (o czym nie wiedział nikt z rodziny). Gdy dziadek zaczyna chorować na Alzheimera, zaczyna być świadom, jak mało ma czasu, by po raz pierwszy, i być może ostatni, opowiedzieć prawdziwą historię swojego wojennego, i więziennego, życia. Zaprasza gracza na niezapomnianą wyprawę po Warszawie, podczas której współczesność mieszać się będzie z przerażającą rzeczywistością września 1939 roku oraz powojennego bezprawia.

Gracz nie będzie bynajmniej tylko słuchaczem. By jego dziadek mógł opowiedzieć całą swoją historię, będzie musiał mu aktywnie pomagać nie gubić wątków, nie mylić dat, faktów ani miejsc… a nawet pomagać zagubionym widmom z czasów wojny. Jeśli zawiedzie na tym polu, tajemnica rodzinna może zostać na zawsze pogrzebana.

Zarówno przedwojenna, wojenna, jak i powojenna historia dziadka bezpośrednio związana jest z postacią niezwykłej postaci – pułkownika Wacława Lipińskiego.

Gra nieaktywna online

Zobacz podobne gry

[mc4wp_form id=”1853″]