Home » Gry » Branka 1863

Branka 1863

  • Organizator: Biblioteka Publiczna w Piasecznie
  • Data realizacji: 16.09.2023
  • Kategoria: dla dorosłych, dla młodzieży, edukacja regionalna, fabularna, historyczna, lokalni bohaterowie, patriotyczna
  • Tryb gry: terenowa
  • Sfinansowano z dotacji: Niepodległa

Fabuła rozgrywa się w styczniu 1863 roku w Piasecznie i okolicznych lasach. Gracz wciela się w powstańca, który cudem unika poboru do carskiego wojska (branki). Bohater musi zapewnić sobie i oddziałowi powstańców przeżycie w lesie poprzez zdobywanie pożywienia, schronienia, broni oraz amunicji. Głównym celem gry jest pomoc w przygotowaniu akcji zdobycia magazynu solnego w Górze Kalwarii.

Nikt nie może mówić o tym głośno, nie znajdziesz tego w żadnej gazecie. Ale ludzie w mieście i po wsiach gadają… mówią, że car do wojska bierze, że jest lista i czyje nazwisko na niej widnieje, tego w nocy carska policja nachodzi i wywleka z domu mimo krzyków i błagania. Branka – szepczą, a z ich ust unoszą się mroźne obłoczki pary. Kiedy z miasta zaczynają znikać twoi koledzy, wiesz już, że czas na decyzję się kończy. Twój wybór – 12 upiornych lat w carskiej armii… albo ucieczka w las i walka o wolność.

Gra nieaktywna online

Zobacz podobne gry

[mc4wp_form id=”1853″]