Home » Ktoś miauczy w bibliotece – ActionTrack w Pruszczu Gdańskim

Ktoś miauczy w bibliotece – ActionTrack w Pruszczu Gdańskim

by Natalia Kościńska
Opublikowano:
Biblioteka w Pruszczu Gdańskim
Kot Mruczek z Pruszcza

Punktem wyjścia jest ciekawostka z piwnic biblioteki: szkielet kota, którego wszyscy nazywają Mruczkiem. Fot. Joanna Łobasiewicz (Biblioteka w Pruszczu(

W Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pruszczu Gdańskim od jakiegoś czasu dzieją się dziwne rzeczy. Książki spadają z regałów, jakby ktoś je z nich strącił, słychać dziwne dźwięki – warkot? mruczenie?, maszyna do pisania, która stoi w wypożyczalni dla dzieci, zaczyna stukać, jakby ktoś naciskał klawisze, a kiedy ktoś próbuje wypożyczyć książkę, czasami nie może tego zrobić, bo komputery zachowują się, jakby coś blokowało klawiaturę. Panie bibliotekarki mówią, że to zamieszkujący bibliotekę duch. Dość zresztą nietypowy duch… W bibliotece pracuje jedna pani, która nauczyła się świetnie tłumaczyć jego zachowania. Dzięki niej  dokładnie wiadomo, czego w danej chwili chce koci duch.

Wyjątkowy przewodnik po Pruszczu Gdańskim

Gra “Ktoś miauczy w bibliotece” w aplikacji mobilnej ActionTrack to nietypowy przewodnik po Pruszczu Gdańskim. Dzięki temu, że naszym przewodnikiem jest biblioteczny kot, a po drodze spotykamy inne duchy, postaci związane z miastem na różnych etapach jego rozwoju, poznajemy nie tylko Pruszcz współczesny, ale także jego historię.

Ktoś miauczy w biblioteceA jest to historia niezwykle interesująca. Są tu zatem kupcy wędrujący Bursztynowym Szlakiem, Krzyżacy, polscy rycerze, królowie i cesarze, którzy odwiedzali Pruszcz Gdański… Są żołnierze różnych armii, np. książę François Joseph Lefebvre, są utalentowane śpiewaczki, jak Ilse Scheutzow, oddani swojej pracy lekarze, przedsiębiorcy i wynalazcy. Gra pozwoli Wam także lepiej poznać zabytki Pruszcza Gdańskiego. Czy wiedzieliście na przykład, że kościół Podwyższenia Krzyża Świętego może się poszczycić szczegółami architektonicznymi, które na tym terenie prawie nie były spotykane? Albo kto i kiedy wybudował kanał Raduni, zaopatrując tym samym miasto w świeżą wodę? A jak dobrze znacie przeznaczenie budynków, które stoją na terenie cukrowni? Zapewniamy, że są w Pruszczu miejsca, które naprawdę potrafią zaskoczyć.

Zwiedzenie poprzez zabawę

W grze można także poznać i zastosować w praktyce szyfry, dowiedzieć się, jak się pracuje w bibliotece i z jakimi zadaniami mierzą się na co dzień bibliotekarki i bibliotekarze, sprawdzić swoje umiejętności matematyczne, a nawet wcielić się w… anioły.

Grę organizuje Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim z okazji Tygodnia Bibliotek. Podczas premiery będzie można zdobyć nagrody. Dlatego nie zwlekajcie, tylko udajcie się w tę niesamowitą podróż.

O grze więcej przeczytacie na stronie Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pruszczu Gdańskim.

Zobacz także

[mc4wp_form id=”1853″]