Home » Moja Ostrów – gra mobilna z historią Ostrowi Mazowieckiej

Ostrów była miastem królewskim Korony Królestwa Polskiego w województwie mazowieckim. Jej historia sięga 1414 roku. Ale chyba niewiele osób o tym wie… Co prawda uczymy się w szkole historii.  Często jednak daty, fakty i postaci nie zostają z nami na dłużej. 

Kiedy mieszkamy w jakimś mieście, nawet jeśli bardzo je lubimy, czasami wydaje nam się, że to miejsce niczym nas już nie zaskoczy. Codziennie chodzimy przecież po tych samych ulicach, mijamy te same budynki i pomniki. Polska jesienno-zimowa aura też nie pomaga, szybko robi się ciemno, a spod kaptura, który ma nas uchronić przed deszczem i wiatrem, szalika i maseczki niewiele możemy dostrzec. Czasami po prostu brakuje nam czasu i okazji, żeby dowiedzieć się więcej o miejscu, w którym żyjemy.

Ale co się stanie, jeśli w pewien szarobury dzień dostrzeżesz nagle, że jeden z tych pomników patrzy prosto na Ciebie? A jeśli do tego postać z pomnika przemówi i zleci Ci ważną misję? Być może dzięki temu wydarzeniu spojrzysz na Ostrów Mazowiecką świeżym okiem.

Daj się zaskoczyć i weź udział w grze online, zorganizowanej dla Ciebie przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Marii Dąbrowskiej w Ostrowi Mazowieckiej.

Aby zagrać, musisz tylko włączyć aplikację ActionTrack w swoim telefonie lub tablecie i zeskanować kod QR.

Przeżyj z nami przygodę, odkrywając historię i interesujące miejsca. Liczymy na Twój spryt i spostrzegawczość! Tylko dzięki nim klątwa, która dręczy księżną Annę Mazowiecką może zostać cofnięta!

UWAGA:

Gra jest dostępna dla wszystkich chętnych, z dowolnego miejsca na świecie! Gdy już poznacie historię, zapraszamy do Ostrowi. I zimą, i latem!

Ostrowia Mazowiecka mobilna gra terenowaOstrowia Mazowiecka mobilna gra terenowaOstrowia Mazowiecka mobilna gra terenowaOstrowia Mazowiecka mobilna gra terenowaOstrowia Mazowiecka mobilna gra terenowaOstrowia Mazowiecka mobilna gra terenowaOstrowia Mazowiecka mobilna gra terenowaOstrowia Mazowiecka mobilna gra terenowa

Zobacz także

[mc4wp_form id=”1853″]