Home Aktualności Moja Ostrów – gra mobilna z historią Ostrowi Mazowieckiej

Ostrów była miastem królewskim Korony Królestwa Polskiego w województwie mazowieckim. Jej historia sięga 1414 roku. Ale chyba niewiele osób o tym wie… Co prawda uczymy się w szkole historii.  Często jednak daty, fakty i postaci nie zostają z nami na dłużej. 

Kiedy mieszkamy w jakimś mieście, nawet jeśli bardzo je lubimy, czasami wydaje nam się, że to miejsce niczym nas już nie zaskoczy. Codziennie chodzimy przecież po tych samych ulicach, mijamy te same budynki i pomniki. Polska jesienno-zimowa aura też nie pomaga, szybko robi się ciemno, a spod kaptura, który ma nas uchronić przed deszczem i wiatrem, szalika i maseczki niewiele możemy dostrzec. Czasami po prostu brakuje nam czasu i okazji, żeby dowiedzieć się więcej o miejscu, w którym żyjemy.

Ale co się stanie, jeśli w pewien szarobury dzień dostrzeżesz nagle, że jeden z tych pomników patrzy prosto na Ciebie? A jeśli do tego postać z pomnika przemówi i zleci Ci ważną misję? Być może dzięki temu wydarzeniu spojrzysz na Ostrów Mazowiecką świeżym okiem.

Daj się zaskoczyć i weź udział w grze online, zorganizowanej dla Ciebie przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Marii Dąbrowskiej w Ostrowi Mazowieckiej.

Aby zagrać, musisz tylko włączyć aplikację ActionTrack w swoim telefonie lub tablecie i zeskanować kod QR.

Przeżyj z nami przygodę, odkrywając historię i interesujące miejsca. Liczymy na Twój spryt i spostrzegawczość! Tylko dzięki nim klątwa, która dręczy księżną Annę Mazowiecką może zostać cofnięta!

UWAGA:

Gra jest dostępna dla wszystkich chętnych, z dowolnego miejsca na świecie! Gdy już poznacie historię, zapraszamy do Ostrowi. I zimą, i latem!

Zobacz także

[mc4wp_form id=”1853″]