Home » Bal u Gniewka – gdzie? Oczywiście w Gniewie!

Miasto o niebanalnej nazwie Gniew, z którą wiąże się ciekawa historia a z samym miastem mnóstwo legend, to idealne miejsce na grę terenową. Prawdziwą perłą miejscowości jest gotycki zamek pokrzyżacki. To w nim zamieszkuje Gniewko II Niefrasobliwy, który zaprosił mieszkańców Gniewu na wielki bal. W takim klimacie realizowaliśmy projekt tworzenia mobilnej gry terenowej „Bal u Gniewka” na podstawie legend i historii miasta.

Dzień pierwszy – wkraczamy do świata legend i ActionTrack

Warsztaty projektowania mobilnych gier terenowych, zorganizowane przez Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną w Gniewie dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie rozpoczęliśmy od rozgrzewki z grą Dixit. Uczniowie na podstawie wylosowanych kart opowiadali fantastyczne historie. Punktem wyjścia gry miały być legendy Gniewu, więc część warsztatów poświęciliśmy na zapoznanie się z nimi. To one miały zainspirować uczestników spotkania do tworzenia zadań.

ZOBACZ, jakie miejsca zwiedzisz z aplikacją ActionTrack

Po pierwszej rundzie poznawania legend zagraliśmy w grę stworzoną w ActionTrack, dzięki czemu uczniowie poznali specyfikę i możliwości aplikacji. Po powrocie przeszliśmy do części technicznej – poznawania aplikacji „od środka”. Nauczyliśmy się tworzyć własny szablon gry, start, checkpointy i metę. Poznaliśmy także 3 rodzaje zadań do których uczestnicy przygotowali swoje własne zagadki.

Dzień drugi – projektujemy, testujemy, gramy

Kolejny dzień warsztatów rozpoczęliśmy grą przygotowaną na rozgrzewkę, przypomnieliśmy poznane zadania i poznaliśmy 2 kolejne możliwości zadań w aplikacji. Każdy z uczestników przygotował swoje własne zadania, do których dodał grafiki więc mieliśmy już gotowe pierwsze, testowe gry!
Uczniowie w parach poznali kolejne legendy Gniewu. Na ich podstawie stworzyli 3 zadania, które zaprezentowali grupie. W głosowaniu wybierano jedno zadanie, które znalazło się w grze. Zadania konkursowe zapisaliśmy w bibliotece zadań ActionTrack.

Finał: bal u Gniewka

Efektem warsztatów było stworzenie fragmentu wcześniej przygotowanej gry „Bal u Gniewka”. Na zakończenie uczniowie włączyli telefony i wyruszyli w podróż z Gniewkiem II Niefrasobliwym po ulicach Gniewu. Gra zakończyła się ucztą. W Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Gniewie na graczy czekała pyszna pizza przy której można było się podzielić emocjami, jakie wywołały 2 dni warsztatów i sama gra.

Warsztaty projektowania mobilnych gier terenowych, zorganizowane przez Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie zrealizowane zostały w ramach projektu pn. „#Biblioteka-kocham to miejsce” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.

Zobacz, jak wyglądała mobilna gra terenowa „Vivat Gniew” w 2022 roku!

 

    Chcesz zorganizować warsztaty z tworzenia mobilnej gry miejskiej w swojej instytucji? Skontaktuj się z nami: info@goodgames.pl lub zostaw swoje dane, a wtedy my odezwiemy się do Ciebie!

     

    Zobacz także

    [mc4wp_form id=”1853″]