Home » Zwiedzaj z ActionTrack!

Zwiedzaj z ActionTrack!

by Gabriela
Opublikowano:
Zwiedzaj z ActionTrack

Planujesz wakacyjne wyprawy po Polsce? Możemy podpowiedzieć Ci, które zabytki zwiedzisz z mobilnym przewodnikiem w formie… gry! Zwiedzaj z ActionTrack. Te mobilne gry terenowe pozwolą Ci poznać najbardziej tajemnicze zakamarki Twierdzy Srebrna Góra, zamku w Świdwinie, miasta Gniew oraz Sanktuarium w Ludźmierzu. Przy okazji, oprócz zwiedzania i nauki, czeka Cię dużo zabawy!

Jak zagrać?

Aby zagrać – wybierz się do tych obiektów. Znajdziesz w nich kod QR gry.
Gry są dostępne tylko w wersji terenowej (na miejscu, z wykorzystaniem sygnału GPS).

 1. Uruchom na swoim telefonie połączenie z Internetem oraz sygnał GPS.
 2. Wejdź do sklepu aplikacji Google Play (Android) lub AppStore (iOS).
 3. Znajdź i pobierz aplikację ActionTrack.
 4. Włącz aplikację. Następnie za pomocą aparatu zeskanuj kod QR gry, w którą chcesz zagrać!

Gra poprowadzi Cię przez kolejne punkty na mapie i zadania. 

„Talar Fryderyka”
Twierdza Srebrna Góra (woj. dolnośląskie)

Gra przedstawia Twierdzę Srebrna Góra z czasów kiedy była tętniącym życiem, samowystarczalnym obiektem. W fabule odnajdziemy wiele ciekawostek historycznych, a trasa gry przeprowadzi nas wzdłuż murów i krętych korytarzy budowli.

W grze wcielisz się w postać ucznia, który przychodzi do Twierdzy na zwiedzanie. Nie jest tym specjalnie zainteresowany i przez swoją nieuwagę gubi resztę grupy. Po chwili dostrzega grupę zaaferowanych harcerzy z mapą. I obserwujących ich mężczyzn, ubranych na czarno. Wszystko wygląda podejrzanie i zachęca do sprawdzenia, co tutaj się wydarzy.

„Sekret Joanitów”
Świdwiński Ośrodek Kultury – Zamek (woj. zachodniopomorskie)

Tajemniczy liścik ukazuje przed graczem niezwykłą opowieść – okazuje się, że genialny lekarz i patolog, Rudolf Virchof, ukrył fragmenty starożytnego joannickiego rękopisu przed nazistami. Te zapiski zawierają sekretne formuły leku, który rzekomo potrafi zahamować proces starzenia komórek, a co za tym idzie… obiecuje wieczną młodość! Czy jednak w tych twierdzeniach kryje się prawda, a może to tylko mit?

Rozwiązanie tej zagadki wymaga od gracza zdolności odnalezienia zaginionych fragmentów notatek, ukrytych sprytnie w komnatach i zakamarkach zamku. Po ich odnalezieniu, konieczne będzie umiejętne połączenie wszystkich elementów w jedną spójną całość… Tylko najodważniejsi i najzręczniejsi odważą się wyruszyć na poszukiwanie tej wyjątkowej tajemnicy.

„Sekret Joanitów” to fascynująca gra mobilna, która zachęca do odkrywania uroków średniowiecznego zamku w Świdwinie, w którym mieści się… biblioteka! Uczestnicy tej niezwykłej rozgrywki będą mieli szansę zgłębić architekturę i historię tego miejsca, sprawdzić swoje umiejętności logicznego myślenia, jak również rozwijać kreatywność. Dodatkowo, gra będzie testem ich wiedzy na temat historii tego regionu, wszystko jednak w niebanalnej i intrygującej formie zabawy!

„Bal u Gniewka”
Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie (woj. pomorskie)

Celem tej mobilnej gry terenowej jest odkrycie tajemniczego Gniewu i okolic poprzez opowieści z lokalnych legend. Dzięki różnorodnym ciekawostkom historycznym, gra nie tylko zapewnia rozrywkę, ale ma także wymiar edukacyjny.

W grze jesteś uczniem i musisz rozwiązać zadanie domowe: napisać własną legendę o Gniewie. Wypożyczasz książkę z biblioteki i wśród wypożyczonych tam materiałów odnajdujesz stare zaproszenie na bal.

„My, Gniewko II Niefrasobliwy, z Bożej Łaski Książę na Ziemi Gniewskiej, mamy zaszczyt poinformować Jaśnie Wielmożnych Obywateli Miasta oraz Zacnych Gości, że przygotowania na pierwszy bal gniewski zostały już uczynione, i pragniemy was zaprosić do grona gości. Mamy nadzieję, że nasze zaproszenie spotka się z waszą życzliwością, a wasza obecność doda blasku i radości całej uroczystości. Bal odbędzie się 19 czerwca 2023 roku, a jego początek przewidujemy o godzinie 13:00.”

Bal w Gniewie? To dopiero będzie niesamowita przygoda!

„Koraliki dla Maryi”
Sanktuarium Matki Bożej w Ludźmierzu (woj. małopolskie)

Na końcu przenieśmy się w magiczny świat mobilnej gry terenowej o nazwie „Czerwone Koraliki”, stworzonej specjalnie dla dzieci przedszkolnych i ich opiekunów. Tłem dla naszej przygody jest urokliwy Maryjny Ogród Różańcowy, położony w sercu Ludźmierskiego Sanktuarium.

W grze spotkamy sympatyczne przedszkolaki, Franka i Anielkę, którym babcia Hania – serdeczna gospodyni z Podhala, podarowała czerwone koraliki, by mogli z nich stworzyć naszyjnik dla Matki Bożej. Niestety, podczas powrotu do domu, pech sprawił, że koraliki wypadły im z plecaka i rozsypały się wokół świątyni. Naszym zadaniem będzie pomoc dzieciom w ich odnalezieniu.

Oczywiście po drodze czekać będą na nas różnorodne zadania i przygody. Ruszymy więc na ekscytującą wyprawę po czerwone koraliki, bawiąc się i ucząc jednocześnie w malowniczym otoczeniu tego wyjątkowego miejsca.

ZOBACZ POZOSTAŁE GRY ACTIONTRACK ➜

Czy wiesz, że możesz stworzyć takie gry w swojej instytucji? Dowiedz się więcej!

  Chcesz zorganizować warsztaty z tworzenia mobilnej gry miejskiej w swojej instytucji? Skontaktuj się z nami: info@goodgames.pl lub zostaw swoje dane, a wtedy my odezwiemy się do Ciebie!

   

   

  Zobacz także

  [mc4wp_form id=”1853″]