Home » Gry » Na ratunek bohaterom!

Na ratunek bohaterom!

  • Organizator: Biblioteka Publiczna w Środzie Wielkopolskiej
  • Data realizacji: 18.09.2021
  • Kategoria: dla dzieci/gra rodzinna, dla młodzieży, edukacja regionalna, fabularna, motywy literackie, przygodowa
  • Tryb gry: terenowa
  • Sfinansowano z dotacji: Partnerstwo dla książki

Na początku rozgrywki uczestnik spotyka tajnego agenta Instytutu Książki. Szuka on bohatera, który pomoże mu rozwiązać zagadkę znikających książek. Zadaniem uczestnika jest rozwiązanie zadań związanych z literaturą, rebusów i zagadek. W trakcie podróży po mieście gracz spotyka bohaterów literackich, którzy krótko nakreślą mu swoje historie, a dodatkowo oferują pomoc przy ustaleniu tożsamości złoczyńcy, odpowiedzialnego za znikanie książek. Celem napotkanych postaci będzie jest literatury jako fascynującej i rozwijającej rozrywki, która uwalnia wyobraźnię.

Czarnym charakterem gry jest Antek Analfabet – mężczyzna, który książki uznał za tak nudne, że postanowił usunąć ze świata wszystkie. Denerwowały go lektury, nie lubił komiksów, a gazety uznawał za absolutne marnotrawstwo papieru. Przez lata doskonalił swój plan. Dzięki zastosowaniu technologii teleportacji wysyła książki w kosmos! Ustalając jego tożsamość i sposób działania uczestnik umożliwi ściągnięcie z przestrzeni kosmicznej wszystkich książek.

Gra jest jednym z działań mających zwrócić uwagę na temat zwyczajów czytelniczych chłopców i mężczyzn w ramach projektu  „Średzki facet czyta”.

Gra nieaktywna online

Przeczytaj relację z realizacji gry

Zobacz podobne gry

[mc4wp_form id=”1853″]