Home » Gry » Dziennikarz Szpieg

Dziennikarz Szpieg

  • Organizator: Miejska i Powiatowa i Biblioteka Publiczna w Drawsku Pomorskim
  • Data realizacji: 10.11.2020
  • Kategoria: dla dzieci/gra rodzinna, dla młodzieży, edukacja regionalna, fabularna, motywy literackie, przygodowa
  • Tryb gry: terenowa, domowa/kanapowa
  • Sfinansowano z dotacji: Partnerstwo dla książki

Fabuła gry „Dziennikarz Szpieg” jest oparta na książce Janusza Korczaka, pt.: „Król Maciuś Pierwszy.” Gracze wcielają się w rolę prawdziwych dziennikarzy śledczych, przed którymi stoją trzy zadania: odnalezienie Felka, uwolnienie Maciusia z rąk Dziennikarza oraz udokumentowanie i przedstawienie światu wszystkich przekrętów politycznego tego wichrzyciela. W tym celu odwiedzają liczne miejsca związane z fabułą (np.: parlament dziecięcy).
Gra w poszczególnych zadania podejmuje takie kwestie jak: pragnienie władzy, odpowiedzialność rządzących, manipulowanie opinią publiczną, przewidywanie konsekwencji własnych czynów.

Jesteś mieszkańcem kraju, który jeszcze przed chwilą był ogarnięty wojną, a w tej chwili panuje w nim chaos gospodarczy i walka o władzę. Wiesz, że odnalezienie prawowitego władcy i ukaranie największego wichrzyciela (Dziennikarza) – będzie najskuteczniejszą metodą przywrócenia spokoju. Nie znasz miejsca pobytu poszukiwanych osób. Domyślasz się, że Maciuś może być w rękach Dziennikarza (o ile jeszcze żyje). W czasie gdy negatywny bohater „bryluje” na salonach, ty podejmujesz się misji ratowania kraju. Szukasz tropów, odkrywasz spiski, szantaże i kłamstwa. Twój przeciwnik jest bardzo groźny: ma paskudnych charakter i doświadczenie polityczne.

Gra nieaktywna online

Przeczytaj relację z realizacji gry

Zobacz podobne gry

[mc4wp_form id=”1853″]