Home » Gry » „Eko-przygoda w Stumilowym Lesie”

„Eko-przygoda w Stumilowym Lesie”

  • Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach
  • Data realizacji: 01.07.2020
  • Kategoria: dla dzieci/gra rodzinna, dla młodzieży, edukacja regionalna, ekologiczna, fabularna, motywy literackie, przygodowa, przyrodnicza/przewodnik
  • Tryb gry: terenowa
  • Sfinansowano z dotacji: Inne

Punktem wyjścia do stworzenia scenariusza gry mobilnej było przypomnienie najważniejszych postaw proekologicznych. Temat ekologii został przedstawiony graczom przy pomocy tekstu znanego przez młodszych i starszych czytelników – „Kubusia Puchatka” A.A. Milne. Gracze, wcielając się w postać eko-edukatorów, wraz z Krzysiem wyruszają na wyprawę. Jej celem jest znalezienie wszystkich chochlików, które pojawiły się w Stumilowym Lesie, uprzykrzając życie jego mieszkańcom swoim nieodpowiednim zachowaniem. Gracze pokazują im, jak dbać o przyrodę. Zadania czekające na uczestników gry sprawdzają ich wiedzę z zakresu ochrony środowiska. Zaś sama gra jest doskonałym powodem do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

Pewnego dnia sielskie życie mieszkańców Stumilowego Lasu zostaje przerwane. W lesie pojawiają się chochliki, które za nic mają piękną okolicę. Śmiecą i krzyczą, uprzykrzając życie Kubusiowi i jego przyjaciołom. Zostań towarzyszem Krzysia i wybierz się na wyprawę, podczas której spróbujesz znaleźć wszystkie złośliwe stworzonka, które ukryły się w zakamarkach Stumilowego Lasu i pokaż im, jak zadbać o przyrodę. Zdobądź tytuł eko-bohatera i odbierz eko-odznakę!

 

Gra nieaktywna online

Przeczytaj relację z realizacji gry

Zobacz podobne gry

[mc4wp_form id=”1853″]