Home » Warsztaty ActionTrack dla Lokalnej Grupy Działania

Choć spora część naszych projektów wiąże się z gamifikowaniem literatury, to ActionTrack znajduje zastosowanie także w wielu innych miejscach. Pomysłów na zastosowanie tej fińskiej technologii szukaliśmy ostatnio wraz z członkami Lokalnej Grupy Działania – Wspólnie Dla Przyszłości w Pleszewie.

Pleszew to niewielka miejscowość, w której jednak wytrawne oko wytropi co najmniej kilka perełek. Podobnie rzecz się ma z sąsiadującymi gminami – Pleszew, Gołuchów, Chocz, Dobrzyca, Czermin, Gizałki mają sporo do zaoferowania. Aby wykorzystywać w pełni swój potencjał, przedstawiciele gmin nawiązali współpracę w ramach stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania. Taka międzygminna współpraca przynosi świetne efekty – które teraz będzie ubogacała licencja ActionTrack wraz z możliwością tworzenia mobilnych gier terenowych.

Współpraca to siła!

Warsztaty w PleszwieW czterodniowym szkoleniu wzięli udział wybrani pracownicy następujących instytucji:

 • Gminnego Centrum Kultury w Dobrzycy,
 • Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy,
 • Gminnego Centrum Kultury w Gizałkach,
 • Gminnego Centrum Kultury w Choczu,
 • Biblioteki Publicznej Gminy Gołuchów,
 • Gminnego Centrum Kultury „Zamek”,
 • Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie,
 • Fundacji „Animacja”,
 • Muzeum Regionalnego w Pleszewie
 • oraz Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Pleszewie.

Jak widać – różnorodność była spora! W czasie szkolenia omówiliśmy wiele zastosowań dla aplikacji ActionTrack, które mogą się przydać w tak różnych instytucjach. Biblioteki mogą oczywiście gamifikować literaturę, ale także przeprowadzać ciekawe lekcje biblioteczne oraz przygotowywać całoroczne wyzwania dla czytelników (na przykład wykorzystując gry oparte na kodach QR). Dla muzeów i centrów kultury ciekawą opcją może być tworzenie wirtualnych przewodników – po całej miejscowości, wystawach czasowych lub stałych. Z kolei pracownicy Kultury Leśnej już teraz myślą o przełożeniu ścieżek edukacyjnych na nowoczesną, mobilną formę.

Warsztaty odbyły się w pleszewskiej bibliotece (która jest doskonałym przykładem świetnej architektury – mieści się w odnowionym budynku dawnego dworca). Były to bardzo aktywne dni, w czasie których uczestnicy nauczyli się konstruowania scenariuszy gier fabularnych, a także samodzielnie przetestowali możliwości ActionTracka w zakresie tworzenia gier.

Mamy nadzieję, że już niedługo zobaczymy efekty ich pracy!

Warsztaty ActionTrackWarsztaty ActionTrackActionTrack PlszewoActionTrack PlszewoActionTrack PlszewoActionTrack - warsztaty w Pleszewie

 

***

Chcesz wykorzystać możliwości ActionTrack? Jeśli tak, skontaktuj się z nami: info@goodgames.pl lub zostaw swoje dane, a my odezwiemy się do Ciebie!

  Zobacz także

  [mc4wp_form id=”1853″]