Home » Naukowiec poszukiwany! Płatny staż w ramach programu „MOZART”

Naukowiec poszukiwany! Płatny staż w ramach programu „MOZART”

by Łukasz Braun
Opublikowano:
Staż dla naukowców - MOZART

Poszukujemy naukowca, który wraz z zespołem Good Games będzie wdrażał innowacje w edukacji i kulturze. Jeśli pracujesz na uczelni i masz co najmniej stopień doktora – zapraszamy do aplikowania! Wspólnie zgłosimy projekt do Miejskiego Programu Wsparcia Partnerstwa Szkolnictwa Wyższego i Nauki oraz Sektora Aktywności Gospodarczej „MOZART”.

 

Program „MOZART”

Wrocławskie Centrum Akademickie już po raz 10-ty zaprasza naukowców i przedsiębiorców do realizacji wspólnych projektów z różnych dziedzin, których efektem będą innowacyjne rozwiązania, produkty i usługi. Elastyczna formuła programu gwarantuje naukowcom możliwość łączenia stażu z pracą etatową, jednocześnie dając szansę na wykorzystanie specjalistycznej wiedzy w praktyce, w środowisku biznesowym.

Konkurs organizowany jest corocznie od 2012 r. z inicjatywy Prezydenta Wrocławia. Za jego realizację odpowiada miejskie Biuro Współpracy z Uczelniami Wyższymi.

 

Good Games – gry w kulturze i edukacji

W Good Games jesteśmy zdania, że metody nauczania powinny się zmieniać wraz ze zmieniającą się rzeczywistością. Promujemy edukowanie przez rozrywkę i wdrażamy nowoczesne rozwiązania oparte na grywalizacji w instytucjach kulturalno-edukacyjnych: w bibliotekach, ośrodkach kultury, muzeach.

Gry angażują, zwiększają motywację i zaangażowanie, a jednocześnie uczą – przy okazji, podczas zabawy. Jako Good Games dostarczamy kompleksową i praktyczną wiedzę oraz narzędzia potrzebne do tworzenia mobilnych gier edukacyjnych. Cały czas poszukujemy nowych pomysłów, w jaki sposób wykorzystać mechanizmy z gier, aby docierać do uczniów i odbiorców kultury.

Poszukujemy kandydata, który w partnerstwie z nami będzie twórczo wykorzystywał grywalizację w edukacji, wdrażając rozwiązania w oparciu o unikalną fińską platformę ActionTrack. Celem współpracy z Good Games będzie opracowanie możliwości wykorzystania nowoczesnych trendów związanych z grami oraz gamifikacją do procesów dydaktycznych na poziomie szkół podstawowych, średnich a także w szkolnictwie wyższym.

Zapraszamy do współpracy wrocławskich naukowców z dziedzin, które łączą się z materiałem nauczania w szkole podstawowej i średniej lub też na uczelni wyższej, czyli:

 • geografów
 • biologów
 • przyrodników
 • polonistów
 • historyków
 • matematyków
 • fizyków

Współpraca będzie realizowana przez cały rok, począwszy od 1 października 2021 roku, w ramach PŁATNEGO stażu pracownika naukowo-dydaktycznego w Good Games. Staż gwarantowany jest w ramach programu MOZART i zgodnie z postanowieniami regulaminu tego programu. Staż pracownika pozwoli również na udział i zaangażowanie studentów w rozwiązywanie praktycznych problemów gospodarczych.

 

Aplikuj, jeśli:

 • posiadasz co najmniej stopień naukowy doktora;
 • pracujesz na uczelni lub w instytucie naukowym jako pracownik badawczo-dydaktyczny lub badawczy;
 • chciałbyś wykorzystać swoją specjalistyczną wiedzę, aby opracowywać i wdrażać nowoczesne rozwiązania w edukacji i kulturze;
 • masz chęć nieustannego dokształcania się i wykorzystywania nowych umiejętności w codziennej pracy;
 • jesteś samodzielny, posiadasz inicjatywę i dobrą organizację pracy.

 

 Co oferujemy?

 • możliwość pracy w środowisku biznesowym, w firmie wdrażającej innowacje w edukacji i instytucjach kultury;
 • okazję do praktycznego wykorzystania specjalistycznej wiedzy i możliwość zmieniania świata kultury i edukacji;
 • współpracę przy innowacyjnych projektach i dostęp do unikalnych fińskich technologii edukacyjnych;
 • pracę z fachowcami z różnych dziedzin, którzy lubią to co robią;
 • organizację pracy gwarantującą elastyczne łącznie obowiązków stażysty z pracą etatową;
 • pracę zdalną / w biurze we Wrocławiu;
 • korzystanie z oferty naszych szkoleń.

 

Jak aplikować?

Zgłoszenia w formie CV + list z informacjami o zainteresowaniach naukowo-dydaktycznych (może być w formie nagrania video lub mp3), prosimy wysłać na: wspolpraca@goodbooks.pl z dopiskiem: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Good Books Marcin Skrabka w celu podjęcia współpracy”. W temacie wiadomości wpisz: „MOZART imię i nazwisko”.

Na zgłoszenia czekamy do 31 maja.

Informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.

CV powinno zawierać klauzulę:
Zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. EU L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb aktualnej i przyszłych rekrutacji przez Good Books Marcin Skrabka (adres firmy: ul. Komandorska 78A/1, 53-345 Wrocław).

Zobacz także

[mc4wp_form id=”1853″]