Home » Gry w szkole, gry w edukacji. Let’s Play!

Gry w szkole, gry w edukacji. Let’s Play!

by Gabriela
Opublikowano:
Gry w szkole

Dokładnie tydzień temu, w czwartek 26 sierpnia, wzięliśmy udział w konferencji online dla nauczycieli „Let’s Play! Game Based Learning – (nie)zwykła edukacja”. Opowiadaliśmy o gamifikacji, oczywiście w wydaniu mobilnym na przykładzie aplikacji ActionTrack. Słuchacze mieli okazję poznać trochę naszych pomysłów na wykorzystanie gier w edukacji i zagrać w jedną z naszych ulubionych gier „Gdzie licho nie może, tam Ciebie pośle”.

Let’s Play! Game Based Learning – (nie)zwykła edukacja

Lets PlayDwudniowa konferencja „Let’s Play! Game Based Learning – (nie)zwykła edukacja” została zorganizowana przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Progresfera. Wydarzenie miało na celu poszerzyć wiedzę nauczycieli i edukatorów o Game Based Learning, grywalizacji oraz metodach z nimi związanych. Wszystkie wykłady były prowadzone przez praktyków, którzy wykorzystują te rozwiązania w swojej pracy. O swoich doświadczeniach opowiedzieli pasjonaci gier wideo, gier planszowych oraz ich twórcy, np. sam twórca platformy Kahoot! Good Games reprezentowała członkini zespołu, Gabriela Kwarta.

Gamifikacja w telefonie

Nie jest łatwo opowiedzieć w kilkanaście minut jak to działa. Sama platforma ActionTrack jest łatwa w obsłudze, ale praca nad grą wymaga czasu. I kreatywności! A przede wszystkim zaangażowanych osób: zarówno kadr instytucji, jak i ich podopiecznych. Uczestnicy konferencji dowiedzieli się więc, że w ActionTrack każdy może tworzyć gry (oni sami, ich uczniowie albo nasi trenerzy). A także, że gry mogą odbywać się w trzech trybach: terenowym, „kanapowym” i z wykorzystaniem kodów QR.

Jakie gry dla szkół?

Nauczyciele dopytywali: jak wykorzystać to w szkole? W nauce języka. Albo w lekcjach z przedmiotów ścisłych.

Kilka przykładów:

Zapytajcie raczej: czy istnieje temat, którego nie da się zgamifikować?
Naszym zdaniem nie! 🙂

Czas na grę!

Na końcu uczestnicy konferencji mieli za zadanie uruchomić Internet w telefonie, pobrać aplikację ActionTrack, zeskanować kod QR i… po prostu zagrać! Większość osób dobrze się bawiła, choć niektórzy narzekali na trudne pytania i nieznaną tematykę.

A jak dobrze Ty znasz słowiańską mitologię?

Stoisko Good Games

Oprócz dwóch dni inspirujących wykładów, uczestnicy mogli wziąć udział w wirtualnych targach, gdzie prezentowały się firmy i organizacje związane z tematem GBL. Stoisko Good Games odwiedziło łącznie kilkaset osób. Mogły oglądać filmy i zdjęcia z realizacji gier, poczytać o naszej koncepcji grywalizacji i edutainment. Na wirtualnej „ladzie” czekał także specjalnie przygotowany ebook z 6 rozbudowanymi tekstami o wykorzystaniu gier w edukacji.

Pobierz EBOOK O GAMIFIKACJI

 

Chcesz poznać nasze pomysły na gry dla Twojej instytucji? Zadzwoń: +48 720 815 444, napisz na info@goodgames.pl lub wypełnij poniższy formularz, a my odezwiemy się do Ciebie!

    Zobacz także

    [mc4wp_form id=”1853″]