Home » Tour de Biblio ’84 – proces dydaktyczny z ActionTrack w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie

Tour de Biblio ’84 – proces dydaktyczny z ActionTrack w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie

by Gabriela
Opublikowano:
Mobilna gra terenowa "Tour de Biblio '84" w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie

Współcześni dwudziestolatkowie nie znają świata bez Internetu i bez telefonu. Dla nich to okno na świat. Również na świat nauki. To z pewnością innowacja i znak czasów. W grze „Tour de Biblio ’84” postanowiliśmy jednak cofnąć się w czasie…

Gra „Tour de Biblio ’84”

11 maja odbyła się premiera gry Tour de Biblio ‘84. Za pomocą aplikacji ActionTrack gracz-student, wcielił się w rolę studenta, ale uwaga – z lat 80, a dokładniej przeniósł się do 1984 roku w realia Uniwersytetu Rolniczego i jej Biblioteki Głównej. Podczas gry odwiedził znane miejsca uczelni, a przede wszystkim biblioteki odkrywając je na nowo… 

Musiał wczuć się w realia czasów lat 80., zdać letnią sesję, zostać aktywnym czytelnikiem Biblioteki Głównej oraz odnaleźć się w strukturach Uniwersytetu Rolniczego. Na swojej drodze napotykał przeszkody, takie jak brak smartfona i Internetu, czy konieczność robienia odręcznych notatek! Gracz musiał uważać, by nie zmienić biegu historii, zwłaszcza, że w latach 80. spotkał swojego wujka… Na uczestnika gry czekało wiele tajemnic i zaskakujących zwrotów akcji – wszystko po to, żeby gra wciągnęła niczym niejedna dobra książka!

A to wszystko możliwe dzięki aplikacji ActionTrack

ActionTrack to fińska platforma, która umożliwia tworzenie własnych gier mobilnych (terenowych, miejskich a także quizów i zajęć w budynkach). ActionTrack działa w formie edytora online, w którym projektujemy grę, a następnie udostępniamy ją w bezpłatnej aplikacji mobilnej. Dzięki wykorzystaniu tej kombinacji, otrzymujemy narzędzie do gamifikacji i budowania zaangażowania w kulturze i edukacji poprzez smartfony. Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja to jedna z pierwszych uczelni w Polsce, która wykorzystuje mobilne gry terenowe, na silniku ActionTrack.

Wdrażamy gry do uniwersytetów!

Wdrożenie narzędzia ActionTrack obejmuje nie tylko mechanikę gry – etapy, punktację, ale też szerszy kontekst – budowania angażującej fabuły, wcielanie się w bohatera, przeżywania przygody, a to wszystko jest nośnikiem treści dydaktycznych. Biblioteka Główna Uniwersytetu Rolniczego, to nie tylko wypożyczanie książek z różnych dziedzin nauk obejmujących profil dydaktyczny Uniwersytetu, ale to także miejsce edukacji i informacji. Wykorzystanie gier jest innowacyjne, zatem można śmiało powiedzieć, że Uniwersytet Rolniczy i jego jednostki są pionierem w tym zakresie.

Zobacz grę „Krakowiacy w mieście” zorganizowaną przez Uniwersytet Jagielloński!

Pracujesz w uniwersytecie/bibliotece i chcesz przeprowadzić taką grę w swojej instytucji? Skontaktuj się z nami!

    Zobacz także

    [mc4wp_form id=”1853″]