Home » „Sekret Joannitów” – premiera zamkowej gry mobilnej w Świdwinie

„Sekret Joannitów” – premiera zamkowej gry mobilnej w Świdwinie

by Gabriela
Opublikowano:
Sekret Joannitów - mobilna gra terenowa Świdwin

Świdwiński Ośrodek Kultury ma swoją siedzibę w zamku, którego historia sięga XIV wieku. Zanim stał się miejscem działalności kulturalnej pełnił rolę warowni zarządzanej przez Krzyżaków, Joannitów i okolicznych możnowładców. Kilka tygodni temu stał się miejscem premiery zamkowej gry mobilnej „Sekret Joannitów” zorganizowanej w ramach obchodów Świdwińskiej Nocy Muzeów 2023. 

Odkryj tajemnicę

Uczestnicy gry mieli okazję zwiedzić wszystkie dostępne pomieszczenia zamkowe: sale, komnaty piwniczne, basztę i dziedziniec. W każdej części zamku czekały na nich zadania do wykonania, ale także ciekawe informacje na temat historii miasta i jego mieszkańców. Celem gry było zdobycie fragmentów hasła, które było tytułowym „sekretem Joannitów”, czyli tajemnicą długowieczności. 

Zwiedzaj zamek

Premiera odbyła się wieczorem, przy sprzyjającej pogodzie i nastrojowym oświetleniu. Uczestnicy nie byli ograniczeni czasem, nie chodziło o to, by jak najszybciej skończyć rozgrywkę, tylko żeby przy okazji zwiedzić zamek i poczuć jego specyficzny klimat – na kilka godzin zanurzyć się w świat historii miasta i jego mieszkańców. 

Gra jest dostępna dla wszystkich chętnych. Można ją rozegrać podczas zwiedzania zamku. Dzięki niej zwiedzający nie ominą żadnego ciekawego miejsca. Dowiedzą się kim był Rudolf Virchow i na czym opiera się „przyjaźń” Świdwina z Białogardem.

Chcesz stworzyć własną grę mobilną? Skontaktuj się z nami!

    Zostaw swoje dane, skontaktujemy się z Tobą i porozmawiamy o szczegółach. Pamiętaj, że każda gra jest inna, więc jej cena zależy od stopnia skomplikowania i ilości czasu, jakiego będzie wymagać jej przygotowanie. Im więcej szczegółów podasz nam na początku, tym szybciej wyślemy Ci naszą ofertę!

    Jak chcesz ją tworzyć: *
    W jakim trybie ma się odbywać: *

    Zobacz także

    [mc4wp_form id=”1853″]