Home » „To lubię – i(GRA)szki z poezją”, czyli mobilna gra miejska w Grudziądzu

„To lubię – i(GRA)szki z poezją”, czyli mobilna gra miejska w Grudziądzu

by Łukasz Braun
Opublikowano:
Premiera mobilnej gry miejskiej w Grudziądzu

Mobilna gra miejska w Grudziądzu pt. „To lubię – i(GRA)szki z poezją” miała swoją premierę 8 października na grudziądzkim rynku. Gra była częścią projektu „Usłyszeć Poezyję – wiersze w zgiełku miasta” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego oraz ze środków gminy-miasto Grudziądz.

Mobilna gra miejska w Grudziądzu inspirowana twórczością Adama Mickiewicza

W grze wzięło udział 16 drużyn. Uczestnicy poruszając się po ulicach Grudziądza, rozwiązywali zadania inspirowane „Balladami i romansami” Adama Mickiewicza.

Premiera mobilnej gry miejskiej w GrudziądzuTrasa gry wiodła z Rynku Głównego do Biblioteki. Wśród zagadek znalazły się nie tylko takie sprawdzające wiedzę uczestników, ale również zadania wymagające pomysłu i kreatywności. Jedno z nich zlokalizowane było nad Wisłą i polegało na ułożeniu napisu „Mickiewicz” z dostępnych materiałów. Tego typu zdania oceniane były przez jury i można było za nie uzyskać najwięcej punktów. Nagrodzonych zostało pięć drużyn, które zdobyły największą liczbę punktów. Pozostali uczestnicy gry otrzymali nagrody pocieszenia.

Gra jest dostępna na stronie biblioteki i można w nią zagrać bezpłatnie. Wystarczy telefon z podłączeniem do internetu oraz zainstalowaną aplikacją ActionTrack.

Dzięki pięknej pogodzie gracze połączyli spacer z poszerzeniem lub przypomnieniem sobie wiadomości na temat wybranych ballad Adama Mickiewicza. Zgodnie z mechanizmem grywalizacji zdobywanie czy utrwalanie wiedzy poprzez grę jest procesem, który dzieje się mimochodem. Dzięki połączeniu nauki z zabawą informacje są przyswajane szybciej i zapamiętywane na dłużej. To kolejny przykład na to, jak skutecznym narzędziem edukacyjnym jest ActionTrack.

Chcesz stworzyć mobilną grę terenową? A może masz pytanie dotyczące fińskiej platformy ActionTrack? Napisz na: info@goodgames.pl lub zostaw swoje dane, a my odezwiemy się do Ciebie!

    Zobacz także

    [mc4wp_form id=”1853″]