Home » Zobacz relację wideo z premiery mobilnej gry terenowej „Krakowiacy w mieście”

Zobacz relację wideo z premiery mobilnej gry terenowej „Krakowiacy w mieście”

by Łukasz Braun
Opublikowano:
gra krakowiacy w mieście

13 maja 2022 roku odbyła się premiera mobilnej gry terenowej „Krakowiacy w mieście”, której inauguracja miała miejsce przed Collegium Novum w Krakowie. Punktualnie o godz. 10:00 gracze wyruszyli na pełną wyzwań podróż w czasie, cofając się do początków XX wieku, aby odkryć Kraków z okresu panowania Franciszka Józefa. Dzięki grze uczestnicy nie tylko mogli zgłębić historię, ale także w atrakcyjny sposób zwiedzić Stare Miasto. Twórcom zależało na ukazaniu Krakowa w nieoczywisty sposób – tak, by zaskoczyć nawet mieszkańców miasta.
Plakat gry Krakowiacy w mieście

Fabuła gry

Scenariusz „Krakowiaków w mieście” został opracowany przez prof. Martę Kurkowską-Budzan z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Gra łączy elementy życia społecznego z początku XX wieku z badaniami historycznymi prowadzonymi na Wydziale Historycznym UJ. Uczestnicy premierowej rozgrywki mieli okazję zgłębić tematykę sztuki, architektury, gospodarki oraz wątki z historii polskich emancypantek.

W grze uczestnicy wcielali się w mieszkańców podkrakowskich wsi, którzy przybywali do miasta, aby załatwić różnorodne sprawunki. Musieli poradzić sobie z licznymi wyzwaniami, a każde zadanie wymagało od nich sprytu, umiejętności dedukcji oraz wiedzy historycznej. Jak przebiegała rozgrywka i które wyzwanie sprawiło największą trudność graczom?

Obejrzyj wideorelację z premiery gry „Krakowiacy w mieście”!

Jak powstawała gra „Krakowiacy w mieście”?

Projekt „Krakowiacy w mieście” został zrealizowany dzięki środkom z Rektorskiego Funduszu Rozwoju Dydaktyki Ars Docendi w ramach inicjatywy „Platforma gamifikacyjna ActionTrack – innowacyjne i integrujące narzędzie w dydaktyce Wydziału Historycznego”.

Główne założenia projektu obejmowały:

  • wykorzystanie nowoczesnych narzędzi gamifikacyjnych do nauki historii,
  • stworzenie immersyjnej formy edukacji łączącej wiedzę akademicką z interaktywną rozgrywką,
  • zaangażowanie studentów i mieszkańców Krakowa w odkrywanie lokalnego dziedzictwa.

Nad realizacją projektu czuwała prof. Marta Kurkowska-Budzan, autorka scenariusza gry, przy wsparciu Justyny Gołąbek i Sabiny Konior z zespołu Good Games.

Banner "Chcesz stworzyć własną mobilną grę terenowa? Kliknij i dowiedz się jak!

Chcesz tworzyć własne gry mobilne z wykorzystaniem ActionTrack? Napisz na: info@goodgames.pl lub zostaw swoje dane, a my odezwiemy się do Ciebie!

     

     

     

    Zobacz także

    [mc4wp_form id=”1853″]