Home » Gry » Historie ukryte w hafcie. Mobilny przewodnik po Żukowie

Historie ukryte w hafcie. Mobilny przewodnik po Żukowie

  • Organizator: Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie
  • Data realizacji: 21.03.2024
  • Kategoria: architektura, dla dorosłych, dla młodzieży, edukacja regionalna, fabularna, historyczna, lokalni bohaterowie, przygodowa
  • Tryb gry: terenowa
  • Sfinansowano z dotacji: Fundacja Orlen

Znasz legendy o nawiedzonych miejscach i duszach, które utknęły między światem żywych a umarłych, nie należąc do żadnego z nich. Lubisz opowiadać je wieczorami przy ogniskach i patrzeć na przerażone twarze przyjaciół, ale nie bardzo w to wszystko wierzysz. To wszystko ludzka wyobraźnia, żadne duchy ani inne nadprzyrodzone siły nie istnieją. Ludzie po prostu lubią takie opowieści. Czemu w ogóle teraz o tym myślisz? Może to kwestia tego starego kościoła. Te mury musiały bardzo dużo widzieć. Ale… co to za dźwięk?! Czemu ten wiatr tak dziwnie wiruje? Czy to…?

Z mgły wyłania się półprzezroczysta postać kobiety w białej szacie i czarnym welonie. Wydaje się smutna i wyraźnie zagubiona. Chcesz ją ominąć i udawać, że to wszystko wytwór twojej wyobraźni, ale właśnie wtedy kobieta odwraca się w twoją stronę…

„Historie ukryte w hafcie. Mobilny przewodnik po Żukowie”, to mobilna gra terenowa, która prowadzi graczy uliczkami Żukowa – miasta, które skrywa w sobie wiele tajemnic i niesamowitych historii. Gra to efekt końcowy warsztatów, o których więcej możesz poczytać tutaj.  W grze pojawiają się nie tylko najważniejsze postaci i miejsca związane z miasteczkiem, ale również zapisy nagrań najstarszych mieszkańców.

Gracz spotyka zagubioną duszę jednej z żukowskich norbertanek. Na skutek różnych tajemniczych wydarzeń siostra Bronisława nie trafiła po śmierci do raju, ale zesłano ją na ziemię, by dokończyła haft opowiadający historię Żukowa.

Problem polega na tym, że siostra Bronisława całe życie spędziła za klasztorną furtą, w dodatku zmarła 300 lat temu. Sama nie da rady odnaleźć zagubionych nici do swojego haftu.  Potrzebuje pomocnika, który snując opowieść o swoim mieście, rozplątując zagmatwane wątki, przywróci pamięć o dawnym Żukowie.

Gra nieaktywna online

Zobacz podobne gry

[mc4wp_form id=”1853″]