Home » Gry » Cynk z TG

Cynk z TG

  • Organizator: Stowarzyszenie Góry Kultury
  • Data realizacji: 27.06.2021
  • Kategoria: architektura, dla dorosłych, dla młodzieży, edukacja regionalna, fabularna, historyczna, lokalni bohaterowie, przygodowa
  • Tryb gry: terenowa
  • Sfinansowano z dotacji: Fundusze Samorządowe

Gra została stworzona z myślą o mieszkańcach Tarnowskich Gór. Gracz czytając gazetę, staje się uczestnikiem opisanych wydarzeń i podejmuje decyzje, które mogą zaważyć na dziejach Tarnowskich Gór. Uczestnik odwiedza wybrane miejsca, poznając ciekawe, opierające się na anegdotach i zabawnych opowieściach, życie codzienne mieszkańców tego okresu. Większość miejsc, w których znajdzie się gracz, już nie istnieje lub przybrała inną formę niż sto lat temu. „Cynk z TG” to niesamowita podróż w czasie, która pokazuje wpływ historii na budynki, krajobraz i zwyczaje mieszkańców.

Codzienny przegląd prasy nie zapowiadał niczego nadzwyczajnego: ot, dzień jak każdy inny. Pobieżnie przeglądasz nagłówki, aż nagle uświadamiasz sobie że coś nie gra… Wracasz więc do strony tytułowej, sprawdzając, czy masz przed sobą właściwą gazetę. Otóż nie: zamiast lokalnego „Gwarka” przeglądasz szpalty gazety o osobliwym tytule „Cynk z TG”. Strony pełne anonsów reklam i relacji sprzed 100 lat ożywają na twoich oczach, a ty stajesz się uczestnikiem opisanych wydarzeń. Jakby tego było mało, niektóre artykuły nagle się urywają! Zupełnie jakby czekały, aż ktoś je dokończy… Daj cynk, czy podejmiesz wyzwanie i uzupełnisz brakujące fragmenty!

W swojej wędrówce napotkasz różnych ludzi, którzy podzielą się z tobą opowiastkami sprzed lat. Wczuj się w klimat, ale uważaj, aby nie zmienić kolei dziejów! Czy odważysz się wciągnąć w historię Tarnowskich Gór epoki międzywojennej i poznać newsy sprzed stu lat?

 

Gra nieaktywna online

Przeczytaj relację z realizacji gry

Zobacz podobne gry

[mc4wp_form id=”1853″]