Home » Gry » Afera

Afera

  • Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Bielsku Podlaskim
  • Data realizacji: 21.10.2023
  • Kategoria: architektura, dla dorosłych, dla dzieci/gra rodzinna, dla młodzieży, edukacja regionalna, fabularna, historyczna, lokalni bohaterowie, przygodowa
  • Tryb gry: terenowa
  • Sfinansowano z dotacji: Patriotyzm Jutra

Przed czterdziestu laty w bielskiej Społem PSS miała miejsce prawdziwa afera. Z Działu Obrotu Towarowego zostały skradzione kartki żywnościowe – ważny element życia codziennego w PRL-u, niemal druga waluta. Co prawda sprawa nie została wyjaśniona, ale stała się kanwą mobilnej gry terenowej stworzonej przez uczestników projektu „Społem, czyli razem!”.

„Afera” „SPOŁEM, czyli razem!” to gra słów. Z jednej strony nawiązuje do blisko 120-letniej historii „Społem” Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Bielsku Podlaskim. Z drugiej, odnosi się do wartości i zasad, zgodnie z którymi ludzie ją tworzący razem, czyli społem pracowali dla dobra wspólnego. Ta wspólnota miała szczególne znaczenie w czasach kryzysów, których w historii miasta i Ojczyzny nie brakowało.

Gra pozwala przenieść się w czasie i poczuć energię dawnych lat!

Ta historia przez lata rozpalała wyobraźnię wielu bielszczan. Sprawa tajemniczego zniknięcie kartek żywnościowych wciąż nie znalazła swojego finału. Milicjanci, na początku wysoce zmotywowani, po kilku miesiącach bezradnie rozkładali ręce. Podejrzanych brak, a kartki wciąż nigdzie nie wypłynęły. Gdy już najbardziej dociekliwi i żądni sensacji mieszkańcy przestali się incydentem interesować, akta sprawy zostały spakowane i zaniesione go przepastnego, milicyjnego archiwum, gdzie miały odczekać kilkanaście lat na przedawnienie. Sprawy obrały jednak zupełnie zaskakujący obrót, gdy na bielskim posterunku pojawił się Mirek – ambitny, zdeterminowany i błyskotliwy. Czy jego przenikliwy umysł i młodzieńcza dociekliwość wystarczy aby znaleźć sprawcę kradzieży?

Gra nieaktywna online

Zobacz podobne gry

[mc4wp_form id=”1853″]