Home » Gry » Gdzie Licho nie może

Gdzie Licho nie może

  • Organizator: Fundacja Good Culture, Good Games
  • Data realizacji: 19.06.2021
  • Kategoria: dla dorosłych, dla dzieci/gra rodzinna, dla młodzieży, fabularna, motywy literackie, motywy słowiańskie
  • Tryb gry: terenowa, domowa/kanapowa
  • Sfinansowano z dotacji: Inne

Gra „Gdzie Licho nie może…” nawiązuje do słowiańskich wierzeń i ludowych zwyczajów. Gracze spotykają na swojej drodze tytułowe Licho, z którym wyruszają na misję ratunkową. Spacer w towarzystwie Licha jest tylko pretekstem do snucia opowieści o tym, w co wierzyli nasi przodkowie, a także do popularyzacji literatury z motywami słowiańskimi.

Czerwiec w tym roku jest wyjątkowy. Częste burze, ogromne upały, nawałnice… Ludzie chodzą podenerwowani i nie wiedzą, z czego to wynika. Ewidentnie coś wisi w powietrzu.

Któregoś dnia podczas spaceru w parku spotykasz… Licho. Licho, czyli postać z przysłów, które wszyscy rzucają, a nikt się nie zastanawia, co tak naprawdę znaczą. Licho jest w potrzebie. Płacząc, opowiada o Welesie, który znowu pokłócił się z Perunem i na pewno coś kombinuje. A jak Weles coś kombinuje, to cały świat jest w niebezpieczeństwie – bo przecież bogowie inaczej postrzegają naszą rzeczywistość. Trzeba więc szybko coś zrobić! Licho jednak nie da sobie rady – jest małe i nie wszędzie może się dostać. Więc gdzie Licho nie może, tam Ciebie pośle. I razem uratujecie świat! Po drodze spotkacie inne postaci z rodzimego folkloru, poznacie rekonstrukcje słowiańskich mitów i będziecie musieli wykazać się odwagą – bo tylko prawdziwy śmiałek może zdobyć Kwiat Paproci, który pomoże powstrzymać Welesa.

Gotowi na przygodę…?

Zobacz wideorelację z premiery gry!

Przeczytaj relację z realizacji gry

Zobacz podobne gry

[mc4wp_form id=”1853″]