Home » Gry » Zaczarowana Twierdza

Zaczarowana Twierdza

  • Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu
  • Data realizacji: 23.09.2022
  • Kategoria: dla dorosłych, dla dzieci/gra rodzinna, dla młodzieży, edukacja regionalna, fabularna, historyczna, motywy literackie, motywy słowiańskie
  • Tryb gry: terenowa
  • Sfinansowano z dotacji: Fundusz Promocji Kultury

Jeszcze przed chwilą w Kędzierzynie-Koźlu było słonecznie i gorąco. Chociaż wakacje już się skończyły, nic nie zapowiadało, że ta cudowna pogodna może ulec zmianie. Jednak po pół godziny wszystko diametralnie się zmieniło. Na niebie pojawiły się ciemne chmury, zaczął wiać wiatr, a w końcu lunęło tak, że tylko syrenka na rynku wyglądała na szczęśliwą.

Postanawiasz schować się przed deszczem w bibliotece. Razem z Tobą wchodzi do niej drobny chłopak w okrągłych okularach. Ledwo utrzymuje równowagę, dźwigając chyba z dwadzieścia książek. O nie! Przez ten deszcz podłoga jest mokra i natychmiast się na niej ślizgasz. Potrącasz przy tym chłopaka, któremu wypadają z rąk wszystkie książki. Ciężka książka o mitologii słowiańskiej spada prosto na Twoją głowę. Masz czarno przed oczyma i… Czujesz, że kręci Ci się w głowie. Otwierasz oczy. Chłopak leży obok, tuląc do siebie jedną z książek. Rozglądasz się wokół. Co to? Jak to się stało? Gdzie jesteś? I… dlaczego?

Czy podejmiesz wyzwanie i weźmiesz udział w grze “Zaczarowana twierdza” w aplikacji mobilnej ActionTrack, aby poznać zwyczaje naszych przodków i sprawdzić, czy dasz radę pokonać stwory ze słowiańskiej mitologii? A może niektóre z nich mogłyby pomóc Ci w Twoim zadaniu i pomogły wrócić do domu? Jest jeszcze ten chłopak, który przeczytał chyba wszystkie książki świata i ciągle o nich mówi. Może jego wiedza też na coś się przyda!

Gra nieaktywna online

Zobacz podobne gry

[mc4wp_form id=”1853″]