Home » Gry » Przebudzenie stolemów – gra o demonologii kaszubskiej

Przebudzenie stolemów – gra o demonologii kaszubskiej

  • Organizator: Biblioteka Publiczna im. Zaślubin Polski z Morzem w Pucku
  • Data realizacji: 23.10.2022
  • Kategoria: dla dorosłych, dla dzieci/gra rodzinna, dla młodzieży, edukacja regionalna, fabularna, historyczna, lokalni bohaterowie, motywy literackie, motywy słowiańskie
  • Tryb gry: terenowa
  • Sfinansowano z dotacji: Blisko

Wierzenia ludowe głoszą, że jesienią granica między światem żywych i umarłych jest wyjątkowo cienka. To dlatego w tym okresie na słowiańskiej ziemi obchodzi się Dziady, w krajach anglosaskich świętuje Halloween, a katolicy odwiedzają cmentarze z okazji Wszystkich Świętych.

W tym roku granica jest jeszcze cieńsza niż zwykle…

Stara kaszubska legenda mówi o tym, że olbrzymy zwane Stolemami chciały kiedyś pozbyć się ludzkości. Przechytrzył ich młody, sprytny rybak – porzuciły więc realizację swojego pomysłu, ale chyba nigdy nie przestały o nim marzyć. Tegoroczna jesień wydaje się doskonałą okazją, by znowu spróbować pozbyć się ludzi. By poczuć wolność i zapanować nad światem.

Tym razem Stolemy są mądrzejsze: nie będą walczyć z ludźmi same. Na pomoc wołają inne kaszubskie demony, o których pamięć na Pomorzu – choć cichsza – jest wciąż żywa. Nie wszystkie odpowiedzą na wezwanie, ale wiele z nich uzna, że najwyższy czas, by zmienić układ sił.

A pośrodku tego chaosu stoisz Ty. To od Ciebie zależy, czy Stolemom uda się zrealizować plan. Cienka granica między światami może Ci pomóc: wykorzystaj prastare rytuały i obudź duchy obrońców Pucka, Kaszub i całej Polski. Z ich pomocą uśpisz Stolemy na kolejne lata.

Czy wykażesz się wystarczającą odwagą i znajomością kaszubskich tajemnic, by uratować ludzkość…?

Obejrzyj relację wideo z premiery gry!

Gra nieaktywna online

Przeczytaj relację z realizacji gry

[mc4wp_form id=”1853″]