Home » „Szyfry do poznania” – premiera mobilnej gry miejskiej w Poznaniu

„Szyfry do poznania” – premiera mobilnej gry miejskiej w Poznaniu

by Łukasz Braun
Opublikowano:
szyfry do poznania premiera mobilnej gry miejskiej w poznaniu

„Szyfry do poznania” to stworzona w ActionTrack mobilna gra miejska, której premierowa rozgrywka zaplanowana jest na sobotę, 24 września 2022 r. Gra opowiada o początkach złamania szyfru Enigmy i powstała z okazji pierwszych urodzin poznańskiego Centrum Szyfrów Enigma.

Gra została stworzona podczas warsztatów zorganizowanych przez Poznańskie Centrum Dziedzictwa w ramach projektu „Na tropie Enigmy”, który otrzymał dofinansowanie ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu Patriotyzm Jutra. W warsztatach – przeprowadzonych przez Good Games – udział wzięła młodzież z poznańskiego technikum.

Gry w programie Patriotyzm Jutra 2022 – poznaj przykłady zrealizowanych projektów! ➔

Celem gry „Szyfry do poznania” jest przedstawienie historii oraz miejsc związanych z poznańskimi początkami złamania szyfru Enigmy. Na ponad 3-kilometrowej trasie prowadzącej przez różne części centrum Poznania gracze będą musieli rywalizować z agentem przeciwnika oraz wykazać się kreatywnością w rozwiązywaniu kryptologicznych łamigłówek. Na najlepszych czekają nagrody!

Jak zagrać w „Szyfry do poznania”?

W premierowej rozgrywce udział wziąć mogą wszyscy zainteresowani. Wystarczy smartfon z dostępem do internetu i zainstalowaną aplikacją ActionTrack. Przejście gry może zając nawet 90 minut, dlatego warto zacząć jak najwcześniej. Oficjalne rozpoczęcie zaplanowane jest na godz. 10:00 w siedzibie Centrum Szyfrów Enigma. O godzinie 14:00 najlepsze drużyny otrzymają nagrody. Regulamin gry dostępny na stronie internetowej Centrum Szyfrów Enigma (www.csenigma.pl).

Obejrzyj wideorelację z premiery gry „Szyfry do poznania”!➔

Chcesz zorganizować warsztaty z tworzenia mobilnych gier terenowych z wykorzystaniem fińskiej platformy ActionTrack? A może masz gotowy pomysł na własną grę? Napisz na: info@goodgames.pl lub zostaw swoje dane, a my odezwiemy się do Ciebie!

    Zobacz także

    [mc4wp_form id=”1853″]