Home » Mobilny przewodnik po Lwówku, Brzegu i Wejherowie

Mobilny przewodnik po Lwówku, Brzegu i Wejherowie

by Alicja Krawczyńska
Opublikowano:
Spacerownik przewodnik

Mobilny przewodnik na smartfona z wykorzystaniem ActionTrack kłania się do usług. Prowadzi przez miasto, pokazuje ciekawostki i przestrzega wszelkich zasad. Dostępny 24 godziny na dobę. Dostosowuje się do dłoni. Współpracuje z Internetem i GPS w telefonie. Tworzy synergię z lokalnymi atrakcjami. Idealny na spacer w zimowej aurze.

Lwówek Śląski w telefonie

Już w czasie wakacji Lwówek Śląski można było zwiedzać z wykorzystaniem nowych technologii. Wtedy to, Punkt Informacji Turystycznej i Lwówecka Biblioteka Publiczna opracowały i udostępniły „Spacerownik po Lwówku Śląskim”. To mobilny przewodnik zaprojektowany w aplikacji ActionTrack.  Wiemy, że Lwówek jest piękny przez cały rok. Dlatego też Spacerownik (przewodnik) jest dostępny przez cały rok. Również teraz. Na romantyczne zimowe spacery przez uliczki Lwówka Śląskiego.  A może też na rodzinną wycieczkę w tamte rejony?

Autorami projektu (trasy, zadań, historii i ciekawostek) są pracownicy Lwóweckiej Biblioteki Publicznej oraz Punktu Informacji Turystycznej.  Dodajmy, że spacer rozpoczyna się na tzw. dolnym rynku przy Punkcie Informacji Turystycznej w centrum miasta. Tutaj również można uzyskać więcej informacji o mobilnym Spacerowniku.

Brzeg (opolski) z Irmą

Alternatywny BrzegBohaterką gry „Alternatywny Brzeg” jest młoda dziewczyna – Irma. To  postać z lokalnej legendy.  Irma wyłania się z książki i prosi gracza o pomoc w ratowaniu miasta. Dlaczego jest potrzebna taka pomoc? Otóż, Irma ujawnia, że nad Brzegiem wisi potężna klątwa. Jej działanie może opóźnić jedynie gracz, zdobywając punkty za wykonanie zadań. Trzeba podkreślić, że nieszczęście sprowadzili do miasta sami mieszkańcy. Poprzez swoją nieznajomość historii i brak dbałości o zabytki doprowadzili do ich zanikania. Gracz przemierzając trasę nie tylko poznaje uroki Brzegu, ale także dostrzega miejsca, które odegrały istotną rolę w jego dziejach. Ponadto, na trasie gracz zmaga się z ciemnymi mocami oraz upiorami dawnych kamienic. W działaniach wspiera go  Irma – bohaterka legendy. Pomocnikami są także inne postacie zaczerpnięte z legend i historii Brzegu.

Gra rozpoczyna się przy Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Księcia Ludwika I w Brzegu. Tutaj też się kończy. Trasa zajmuje około 2 godzin. Prowadzi przez główne ulice miasta i jego centrum. Bazą do stworzenia fabuły gry stały się książki i artykuły o Brzegu.  Autorzy umieścili w niej także ciekawe detale architektoniczne zabytkowych brzeskich kamienic.

PO MOC (i nie tylko) w Wejherowie

Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie zaleca spacery dla różnych grup odbiorców.

Terenowa gra mobilna „PO MOC” została stworzona specjalnie na zlot fanów „Gwiezdnych Wojen”.  W trakcie rozgrywki można wcielić się w jedną z postaci a następnie przejść drogę rekruta. Gra przeznaczona jest dla dzieci z rodzicami, młodzieży i osób dorosłych.  Jej start ulokowany jest na skwerze Reginy Osowickiej. Na mecie, na Placu Jakuba Wejhera, graczy przywita sam patron miasta. Gra została przygotowana we współpracy z Filharmonia Kaszubską – Wejherowskim Centrum Kultury.  Dodajmy, że przejście trasy gry zajmuje średnio 90 minut.

Kolejne dwie propozycje spacerowe Biblioteki z pewnością zachwycą najmłodszych mieszkańców Wejherowa.

Pierwsza gra to „Morskie głębiny”. Dzięki niej najmłodsi czytelnicy, prowadzeni przez przesympatyczną Rozdymkę tygrysią, mogą zapoznać się z mieszkańcami mórz i oceanów. Start i meta gry znajdują się w Parku Miejskim, od strony tarasu Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej. Czas przejścia to około 30 min.

Druga propozycja to gra „Po prostu Miś”. Uczestnicząc w niej można poznać historię pluszowego misia. Towarzyszą mu  także inne bajkowe postacie. Gra zlokalizowana jest przy Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Kaszubskiej. Przejście jej zajmuje około 20 minut.

Aktywna zima? 

Czy bez nart i sanek zima może być aktywna? Może być! Jak tylko pogoda pozwoli, wyjdźcie z domu i spacerujcie. Łapcie też świeże powietrze. A przy okazji zagrajcie!

Zobacz także

[mc4wp_form id=”1853″]