Home » Gry » Planeta teatr

Planeta teatr

  • Organizator: Opera na Zamku w Szczecinie
  • Data realizacji: 12.12.2022
  • Kategoria: dla dorosłych, dla młodzieży, fabularna, motywy literackie, sztuka
  • Tryb gry: terenowa
  • Sfinansowano z dotacji: Edukacja kulturalna

Kolejna planeta okazała się większa od poprzednich i z całą pewnością bardziej zaludniona. Początkowo wydała się Małemu Księciu ciemna i cicha, jednak po chwili pojawiło się światło i dźwięki. To także było coś nowego. Muzyka zmieniała się, włączały się nowe instrumenty i urządzenia, dołączyły ruchome obrazy, nagle planeta wypełniła się ludźmi, którzy biegali w różnych kierunkach, inni z kolei poruszali się w sposób, który skojarzył się Małemu Księciu z zachodami słońca na jego planecie i z wędrownymi ptakami.

Była tam bardzo poważna reżyserka, która przyglądała się wszystkiemu spod zmarszczonych brwi i często się zamyślała. Był choreograf, który tłumaczył, że ciałem można porozumiewać się tak samo skutecznie jak ustami i językiem. Otaczał go zespół tancerek i tancerzy w barwnych strojach. Był aktor, który wygłaszał kwestie i trenował miny. Był widz, który klaskał, gwizdał, a nawet krzyczał w momentach, które Małemu Księciu wydały się całkowicie przypadkowe, a co jakiś czas wstawał ze swojego krzesła, aby usiąść na innym. I jeszcze krytyk, którego celem było opowiedzenie widzowi, czy podoba mu się to, co widzi.

Na obrzeżach planety Mały Książę spotkał człowieka, który rozkazywał światłom i sprawiał, że wydobywały z mroku jedne rzeczy, a ukrywały inne. Była też kobieta, która nosiła wszędzie ze sobą kolorowe pudry, maści i komplet pędzli, aby malować innym twarze. I jeszcze inna, z notesem, w którym wszystko zapisywała, Małemu Księciu przypomniała Geografa. Ona wiedziała wszystko o tej planecie, ale była zbyt zajęta, by opowiedzieć o tym przybyszowi.

Użyj aplikacji mobilnej ActionTrack, aby towarzyszyć Małemu Księciu w jego podróży i pomóc mu zrozumieć tę wyjątkową planetę, czynności podejmowane przez jej mieszkańców i panujące tu zwyczaje.

Gra „Planeta teatr” została zaprojektowana w edytorze ActionTrack w oparciu o spektakl „Mały Książę”. Wraz ze specjalnie przygotowanym scenariuszem posłużyła nauczycielom jako innowacyjne narzędzie edukacyjne w projekcie „Opera z Klasą”.

 

Gra nieaktywna online

Przeczytaj relację z realizacji gry

Zobacz podobne gry

[mc4wp_form id=”1853″]