Home » Gra „Planeta teatr” w zachodniopomorskich szkołach

Gra „Planeta teatr” w zachodniopomorskich szkołach

by Gabriela
Opublikowano:
Mobilna gra terenowa "Planeta teatr"

Na początku grudnia miałam przyjemność odwiedzić trzy szkoły z województwa zachodniopomorskiego biorące udział w projekcie „Opera z klasą – program szkoleniowy dla nauczycieli szkół średnich”. Były to Zespół Szkół nr 1 w Choszcznie, Zespół Szkół nr 1 w Dębnie i Zespół Szkół w Kaliszu Pomorskim. Powodem wizyty była szkolna premiera mobilnej gry terenowej „Planeta teatr”, która powstała w ramach ww. projektu.

„Planeta teatr”, czyli opera i „Mały Książę” w grze ActionTrack

Gra była nie tylko doskonałą zabawą, ale przede wszystkim pretekstem do przypomnienia wizyty w Operze na Zamku w Szczecinie. Młodzież miała okazję obejrzeć przedstawienie baletowe pt.: „Mały Książę”. Dla większości z nich była to nie tylko pierwsza wizyta w operze, ale przede wszystkim pierwszy kontakt z baletem. Przedstawienie zrobiło na nich ogromne wrażenie, opowiadali o nim z entuzjazmem podczas lekcji podsumowującej projekt, a następnie uruchomili aplikację ActionTrack i rozpoczęli zabawę.

Podczas rozgrywki uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące opery i baletu: ludzi tworzących przedstawienia, strojów, budowy sceny, itp. Mieli też okazję pokazać swoją inwencję twórczą w zadaniach kreatywnych. Grafika gry oraz oprawa tekstowa zadań nawiązywała tematyką do „Małego księcia”. Zabawa odbywała się na wewnątrz budynków szkolnych lub na przylegających do nich terenach zielonych. Gra bardzo się podobała, młodzież porównywała sposób rozgrywki do „Pokemon Go” i uznała, że taki sposób sprawdzania wiedzy jest  dużo atrakcyjniejszy niż standardowe testy i sprawdziany.

Najlepsi gracze otrzymali oceny celujące od nauczycieli będących szkolnymi koordynatorami projektu. 

Banner kierujący do strony WWW projektu Opera z klasą

 

 

Projekt „Opera z klasą” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultry. 

Masz pomysł na projekt kulturalno-edukacyjny z wykorzystaniem mobilnej gry terenowej? A może chcesz zorganizować warsztaty z tworzenia gier w edytorze ActionTrack w swojej instytucji? Napisz na: info@goodgames.pl lub zostaw swoje dane, a my odezwiemy się do Ciebie!

    Zobacz także

    [mc4wp_form id=”1853″]