Home » Gry wielkoformatowe » Pani Jadwiga w opałach

Pani Jadwiga w opałach

  • Organizator: Biblioteka i Ośrodek Kultury Gminy Mirzec
  • Data realizacji: 10.11.2023
  • Kategoria: dla młodzieży, edukacja regionalna, fabularna, historyczna, lokalni bohaterowie, patriotyczna, przygodowa
  • Sfinansowano z dotacji: Niepodległa

Zadaniem graczy jest dotrzeć do położonego w centralnym punkcie planszy dworu Prendowskich w Mircu. Gra ma charakter edukacyjny: w jej skład wchodzi ponad 100 pytań, a gracze muszą wykazać się wiedzą nie tylko dotyczącą powstania styczniowego, ale całego okresu walki Polaków o niepodległość.  Za poprawne odpowiedzi uczestnicy otrzymują żetony ruchu, które pozwalają im poruszać się po planszy. Zwycięża osoba/drużyna, która jako pierwsza dotrze do celu.

Ilustracyjna konwencja gry w atrakcyjny sposób opowiada o dziejach regionu. Na planszy do gry – uproszczonym planie Mirca i okolic, zostały uwzględnione charakterystyczne obiekty: Dworek w Mircu, Kościół św. Leonarda, Kapliczka w Tychowie Starym.  Uczestnicy rozgrywki mają szansę utrwalić w swojej pamięci architektoniczne perełki regionu.

Jest początek roku 1863. W Królestwie wybuchło właśnie powstanie, które być może przywróci Polskę na mapy! Jesteście przyszłymi powstańcami, którzy właśnie starają się dołączyć do formujących się oddziałów powstańczych. Nagle jednak okolicę przebiega wieść mrożąca krew w żyłach! Jedna z najważniejszych łączniczek generała Langiewicza, Jadwiga Prendowska, przebywa właśnie we dworze w Mircu. Do tej pory była tam bezpieczna, teraz jednak z Kielc wysłano silny oddział mający ją pojmać. Rozpoczyna się wyścig z czasem. Musicie dotrzeć do dworu przed oddziałem rosyjskim i uratować Panią Jadwigę z opałów.

Gra jest efektem końcowym warsztatów przeprowadzonych z grupą młodzieży w Bibliotece i Ośrodku Kultury Gminy Mirzec. Została dofinansowana ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Zobacz podobne gry

[mc4wp_form id=”1853″]