Home » Ziemia Złych uroków w Kutnie

Kutno. Czterdziestotysięczne miasto w centralnej Polsce. Lokowane w 1386 roku jako prywatne miasto szlacheckie przez Andrzeja de Kutno; w 1799 roku ponownie przez Andrzeja Zamojskiego na prawie magdeburskim. Obecnie administracyjnie w granicach województwa łódzkiego, siedziba powiatu i gminy.

Od 19 maja 2019 także w obrębie postapokaliptycznej ZONY, ustanowionej w ramach Kutnowskich Dni Fantastyki organizowanych przez miejscową Bibliotekę.

Czym jest Zona?

Miejsce, w którym nic nie jest takie, jak się wydaje. Choć od jej pojawienia się minęły już lata – do dziś nikt nie zna natury Anomalii. Rozłożyła się na setkach kilometrów kwadratowych równin na pograniczu Ukrainy i Białorusi… I tak już została. Roślinność zmieniła w małe, poskręcane karykatury życia. Zwierzęta – w szalone mutanty polujące na każdego człowieka.

To nie jest dobre miejsce. Któż wybrałby się tam dobrowolnie?

Chociaż może się to wydawać dziwne – śmiałków nie brakuje. Naukowcy – chcą Zonę zrozumieć. Wojskowi – pragną nad nią zapanować, a jej tajemnice posiąść na własność.

Są jeszcze stalkerzy, samotne wilki, twardzi ludzie o złamanych życiorysach. Podejmują się wyprawa wgłąb anomalii dla zysku. Ryzykują życie w poszukiwaniu rzadkich artefaktów niewiadomego pochodzenia, które drogo stoją na czarnym rynku.

Ziemia Złych uroków w Kutnie

Od 19 maja 2019 możesz wejść bezpośrednio do Zony, jeżeli weźmiesz udział w grze mobilnej grze miejskiej na motywach powieści Jacka Klossa – „Ziemia złych uroków”.

Na początku gry dowiadujesz się, że trzech śmiałków dobrze znanych w półświatku zaginęło w tajemniczych okolicznościach. Plotka mówi, że wykonywali tajną misję dla wojska. Stalkerzy i wojsko? Nietypowa mieszanka…. Wielu interesują losy tej wyprawy. Wy jesteście tu nowi. Zaproponowano wam sporo pieniędzy za odnalezienie zaginionych.

Musicie wejść w rolę bezwzględnych stalkerów.  Stać się poszukiwaczem i ryzykantem. Dla fanów „Ziemi złych uroków” to spotkanie z postaciami, które autor przywołał do życia w pierwszym tomie swej powieści.

Nie będziemy zdradzać jak mogą potoczyć się losy graczy, którzy weszli do Zony. Wiemy, że nie wszyscy bezpiecznie wracają do bazy.

Gra, którą zaprojektowała firma Good Books wraz wydawnictwem Fabryka Słów, jest dostępna w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kutnie, dla każdego, kto podejmie wezwanie zmierzenia się ze światem Zony.

 

Zdjęcia: Jonasz Fryz, 19 maja 2019, premiera gry podczas Kutnowskich Dni Fantastyki

Zobacz także

[mc4wp_form id=”1853″]