Home » Święto Flagi – Darmowe mobilne gry domowe

Nadchodzący weekend majowy będzie obfitował w okazje do świętowania. Część z instytucji kultury przygotowała z tej okazji innowacyjne formy edukacyjne. Dziś chcemy Wam opowiedzieć o tym, jak można edukować pokolenie nastolatków na temat Dnia Flagi, który obchodzimy 2 maja. Jedną z takich nowoczesnych form może być mobilna gra domowa.

Mobilna gra edukacyjna na majówkę?

Oczywiście, form świętowania tego szczególnego dnia może być wiele. Niemniej wydaje się, że w obecnych warunkach mobilna gra domowa może znakomicie zmotywować uczniów do zapoznania się z historią naszej flagi.  Z okazji tego wyjątkowego dnia Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna „Pod Atlantami” z Wałbrzycha oraz Centrum Historii Zajezdnia z Wrocławia przygotowały darmowe mobilne gry, które można wykorzystać w edukowaniu młodego pokolenia.

Biblioteka w Wałbrzychu grami stoi

Wałbrzyska biblioteka, jako jedna z kilku polskich instytucji kultury, regularnie produkuje mobilne gry miejskie i domowe dla młodych czytelników. Wykorzystuje do tego fińskie oprogramowanie ActionTrack. Pisaliśmy o tym kilka dni temu w artykule Literackie domowe gry mobilne bibliotekarze projektują, czytelnicy grają 

Dzień flagi Rzeczpospolitej Polskiej

Jak mówi Arkadiusz Łapka z biblioteki „Pod Atlantami”, pomysł na grę „Biało-czerwona historia” powstał z myślą o zbliżającym się Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to idealna okazja, by przypomnieć sobie, jakie znaczenie mają dla nas symbole narodowe lub skąd wzięła się kolorystyka flagi. Według legendy „O Lechu, Czechu i Rusie” jest ona symbolem orła bielika na tle zachodzącego słońca. Ale czy wiemy, skąd tak naprawdę wzięła się biel i czerwień i co oznacza? Na przestrzeni lat nasze godło zmieniało swój wygląd, ale zawsze to był biały orzeł na czerwonym tle. W grze jest też mowa o ważnych dla polskiego narodu wydarzeniach historycznych, np. uchwaleniu Konstytucji 3 maja i II wojnie światowej. Te poważne tematy w prosty i atrakcyjny sposób pozwalają młodym ludziom na sprawdzenie swojej wiedzy, a starszym na przypomnieniem sobie informacji o ważnych dla nas symbolach.

Gra skierowana jest do graczy do 12 roku życia (ale wiadomo, że zagrać mogą i starsi). Nie zajmie ona nam dłużej niż 15 minut. Tak zaprojektowana mobilna gra domowa idealnie nadaje się dla wszystkich nauczycieli, którzy borykają się obecnie prowadzeniem zajęć online. Zachęcamy więc do wykorzystywania jej podczas lekcji online!

Centrum Historii Zajezdnia – Majówka domówka i gra z nagrodami!

Centrum Historii Zajezdnia

Wrocławskie Centrum Historii Zajezdnia przygotowuje cykl wydarzeń na weekend majowy pod zbiorczą nazwą „Majówka domówka”.
Wśród aktywności nie mogło zabraknąć gry mobilnej.  Jak mówią organizatorzy „Dziewczynka czy chłopiec, babcia czy dziadek – wszyscy wiemy, że kolory biały i czerwony są barwami Polski. 2 maja z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, zostanie udostępniony quiz wiedzy o flagach świata. Przygotował go Piotr Jagiełło-Szostak, dzięki któremu wszyscy mogą sprawdzić swoją wiedzę z geografii i historii”
Post z kodem QR umożliwiającym rozpoczęcie gry zostanie opublikowany 2 maja o 16:00 na stronie wydarzenia  www.facebook.com/events/242770356786873/Gra będzie aktywna do 16:00, 3 maja. Dla trzech najlepszych uczestników przewidziano nagrody rzeczowe.

Instrukcja, jak zagrać w gry mobilne

  1. Weź smartphone i sprawdź, czy na pewno masz dostęp do internetu.
  2. Zainstaluj DARMOWĄ aplikację ActionTrack – jest dostępna naa Android oraz na iOS
  3. Po zainstalowaniu, wejdź w ActionTrack
  4. Wybierz opcję „zeskanuj kod dołączenia” i zeskanuj kod QR do gry, w którą chcesz zagrać.
  5. Miłej zabawy 😉

 

Zobacz także

[mc4wp_form id=”1853″]