Home » „Powrót z Pirx” i „Kura Adela” – dwie gry mobilne we Wrocławiu

„Powrót z Pirx” i „Kura Adela” – dwie gry mobilne we Wrocławiu

by Gabriela
Opublikowano:
Dwie gry MBP Wrocław

Święto Wrocławia i 17. urodziny Mediateki we Wrocławiu to świetna okazja, aby zaprosić czytelników do udziału w grze miejskiej. Tym razem F58 MBP im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu zaprosiła do odejścia sprzed ekranów komputera i wyruszenia w dwie fantastyczne podróże. Grać można było przez 72 godziny, od 24.06 do 27.06. a do wyboru były dwie premierowe gry, dla dorosłych „Powrót z Pirx” oraz gra rodzinna „Jak kura Adela zgubiła parasol”. Obie gry realizowane były z użyciem ActionTrack.

Powrót z Pirx

„Powrót z Pirx”

Inspiracją do stworzenia gry była oczywiście twórczość Stanisława Lema, jednego z patronów roku 2021.

Fabuła gry

W wyniku zachodzących w kosmosie procesów uczestnicy gry oraz kilka wrocławskich obiektów przenoszą się na planetę Pirx, krążącą wokół gwiazdy Solaris. Zadaniem graczy jest przeniesienie wrocławskich budynków, pomników i rzeźb z powrotem na Ziemię . Gra jest przeznaczona dla osób dorosłych, które muszą odwiedzić dziewięć lokalizacji na terenie Wrocławia. Mogą przy tym samodzielnie decydować, w jakiej kolejności to zrobią.

Podsumowując, w premierowej rozgrywce mobilnej gry miejskiej „Powrót z Pirx” wzięło udział około 300 uczestników. Czyli 130 drużyn. Gra była realizowana we współpracy z Good Games – partnerem technologicznym.


Kura Adela

„Jak kura Adela zgubiła parasol”

To gra rodzinna, skierowana do dzieci w wieku 6-10 lat z opiekunami. Fabuła gry inspirowana jest cyklami książek Joanny Krzyżanek o kurze Adeli i kocie Papli. Gra została zrealizowana we współpracy z Biurem Promocji Miasta i Turystyki we Wrocławiu.

Fabuła gry

Był początek lata. Wielkimi krokami zbliżały się wakacje. W ogrodzie Kury Adeli zakwitały kolejne kwiaty i drzewa. Na jabłoni ptaszki ćwierkały radośnie, czereśnie uśmiechały się do każdego odwiedzającego ogród. Maliny ochoczo uderzały brzuszkami o siebie i wtedy do kury przyszedł list. List kura znalazła w skrzynce na listy. Nie byłaby sobą, gdyby nie skomentowała tego faktu. – Jaka śliczna koperta! Jest taka kolorowa. Kiedy Adela podniosła kopertę, przeczytała: „Szanowna Kura Adela”. – Moje kurze oczy chyba mnie nie mylą. To jest list do mnie: „Uprzejmie zaprasza się Kurę Adelę do Wrocławia na Zjazd Postaci z Legend i Bajek. Oj, ko, ko, ko…  Muszę się spakować… Nawet kurczątka wiedzą, że pakowanie jest najważniejsze. Gdybym miała listę… Na pewno muszę zabrać do walizki „Wielką księgę krasoludków”, przecież to Wrocław. Spełnię swój kaprys, zabiorę też  tuzin tartaletek i odwiedzę znajomych. Bambosze, broszki, parasol… I pojechała, tylko we Wrocławiu zgubiła ten parasol.

– Ku-ku-dag! – westchnęła kura… mój ulubiony, duży, piękny i kolorowy, a pora deszczowa tuż-tuż… Już się miała rozpłakać jak bóbr, gdy wpadł jej do głowy pomysł. Zadzwonię do Kota Papli. Ten kuleczkowy potwór, co lubi wszystkie kule, kulki i kuleczki, pomoże mi na pewno! 

Kura Adela odwiedziła wiele ciekawych miejsc we Wrocławiu i spotkała przy tym postaci z baśni, które również przyjechały do Wrocławia na Zlot. Zadaniem drużyn była razem z Kotem Paplą pomoc Kurze Adeli w odnalezieniu parasola. Może zostawiała go u krasnali, może na mostku, może na daszku, a może przy fontannie?

Gra cieszyła się dużym zainteresowaniem. I duzi i mali gracze dzielnie rozwiązywali zagadkę z niesamowitym zawzięciem. Podsumowując, w zabawie wzięło udział około 280 uczestników – 90 drużyn.


Zagraj w gry MBP we Wrocławiu!

Gry są już udostępnione w wersji otwartej! Możesz zatem zabrać znajomych lub rodzinę na wspólne wędrowanie po mieście. Pobierz grę, skanując kod QR na telefonie lub tablecie z zainstalowaną aplikacją ActionTrack.

Zobacz także

[mc4wp_form id=”1853″]