Home » „Misja: lotnisko” – premiera historycznej mobilnej gry terenowej w Łęczycach

„Misja: lotnisko” – premiera historycznej mobilnej gry terenowej w Łęczycach

by Łukasz Braun
Opublikowano:
Mobilna gra terenowa "Misja: lotnisko"

22 listopada br. w Strzebielinie odbywała się premiera stworzonej w ActionTrack historycznej mobilnej gry terenowej „Misja: lotnisko”. Było pochmurno i wiał zimny wiatr. Synoptycy ostrzegali przed intensywnymi opadami deszczu. Uczniowie klas siódmych i ósmych tutejszej szkoły z niecierpliwością czekali na kody startowe do gry terenowej „Misja: lotnisko”. Gdy pierwsi zawodnicy wyruszyli na trasę gry, niebo zdecydowanie pojaśniało, a wiatr zelżał. Dzieciom i tak było ciepło, gdy z entuzjazmem odkrywały kolejne punkty gry.

Gra „Misja: lotnisko”, czyli partyzancko-szpiegowska przygoda

Gra Misja Lotnisko w StrzebielinieHistoria miejscowego lotniska kreatywnie opracowana przez twórców gry okazała się niezwykle wciągającą przygodą. Młodzież zbierała wirtualne naboje, łamała szyfry, rozwiązywała zagadki i robiła tajemnicze szpiegowskie zdjęcia. Większość zadań była opatrzona zdjęciami zaprzyjaźnionej grupy rekonstrukcyjnej GRH „Obrona Wybrzeża”. Realizmu zabawie na pewno dodawał fakt, że gracze poruszali się po autentycznym historycznym terenie. W czasie II Wojny Światowej w bezpośrednim sąsiedztwie Strzebielina rzeczywiście znajdowało się lotnisko.

Uczniowie wcielili się w członków „Gryfa Pomorskiego”. Przygoda szpiegowsko-partyzancka wciągnęła ich tak mocno, że nie zwracali uwagi na błoto, kałuże, zimny wiatr i inne drobiazgi. Rywalizacja zeszła na dalszy plan, najważniejsze było ekscytujące doświadczenie. Wszyscy chętnie wspomagali się wzajemnie radami i podpowiedziami. Współpraca zdecydowanie ułatwiła pokonanie niemal czterokilometrowej trasy.

Na zakończenie organizatorzy (Gmina Instytucja Kultury i Biblioteka w Łęczycach) wręczyli nagrody najlepszym graczom i wszystkich uczestników poczęstowali grochówką, słodkościami i ciepłymi napojami.

A zapowiadany wcześniej deszcz? Zaczął padać dokładnie wtedy, gdy ostatni zawodnik zakończył swoją lotniskową przygodę.

Chcesz stworzyć mobilną grę miejską lub terenową w swojej instytucji? A może chcesz dowiedzieć się więcej o możliwościach aplikacji ActionTrack? Jeśli tak, skontaktuj się z nami: info@goodgames.pl lub zostaw swoje dane, a my odezwiemy się do Ciebie!

    Zobacz także

    [mc4wp_form id=”1853″]