Home » „Czarna perła” w Lipsku – RELACJA WIDEO z premiery gry

„Czarna perła” w Lipsku – RELACJA WIDEO z premiery gry

by Gabriela
Opublikowano:
Gra "Czarna perła" w Lipsku

14 lipca odwiedziliśmy Lipsk, gdzie odbyła się premiera realizowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Lipska mobilnej gry terenowej „Czarna perła”. Wzięło w niej udział ponad 100 osób! Jak było? Entuzjazm uczestników ukazany w krótkiej relacji wideo mówi sam za siebie. Zobacz film, albo… pojedź do Lipska i sam przeżyj tę fascynującą przygodę!

Fabuła gry „Czarna perła”

Gracz, jako detektyw Maks, poszukuje tajemniczej postaci zaginionego Bernarda Bonda. Ale przede wszystkim, próbuje odszukać również skarb – wyjątkową i cenną czarną perłę. Aby tego dokonać musi przejść trasę przez miasto i wykonać szereg zadań, odpowiedzieć na pytania i rozwiązywać kolejne zagadki. Sprawdzą one wiedzę uczestnika o mieście Lipsk oraz jego kreatywność i pomysłowość.

Powstanie gry

Lipsk tak naprawdę otrzymał wiedzę i technologię. My specjalizujemy się we wdrażaniu innowacji w edukacji i w kulturze. Towarzystwo Przyjaciół Lipska miało taki pomysł, żeby tę przebogatą historię Lipska i okolicy, pokazać w trochę inny sposób – z wykorzystaniem gry mobilnej, którą sami przygotują. My dysponujemy technologią fińską ActionTrack, która pozwala to zrobić samodzielnie. Przygotowali grę o historii Lipska. Dzięki temu młodzi ludzie, każdy kto używa smartfona, będzie mógł zagrać w historię czarnej perły. Ja nie mogę zdradzić za dużo, bo ta gra po dzisiejszej premierze będzie dostępna dla wszystkich, którzy tu przyjadą.

Marcin Skrabka, Good Games

Premierowa rozgrywka była poprzedzona wspólną pracą nad jej utworzeniem. Wymagało to znalezienia materiałów źródłowych, zaprojektowanie poszczególnych etapów gry. I oczywiście warsztatów z obsługi platformy ActionTrack!
Relację z warsztatów możesz przeczytać TUTAJ. 

 

Towarzystwo Przyjaciół Lipska realizuje projekt, w ramach którego spełniamy swoje wielkie i bardzo dawne marzenie. Od dawna chcieliśmy, żeby w naszym mieście powstała mobilna gra terenowa, której tytuł brzmi „Czarna perła”. Będzie opowiadała o mieście, jego historii, walorach turystycznych, przyrodniczych, kulturowych. Ta gra zabierze uczestników w czas i przestrzeń historii naszego miasta. Gra jest skonstruowana w ten sposób, że na pewno zaciekawi mieszkańców, tych którzy tutaj żyją na co dzień i wydaje się, że znają wszystkie szczegóły, niuanse, wszystkich bohaterów, których tutaj mamy. Na pewno będzie też ciekawym wydarzeniem dla turystów, osób na co dzień nie mieszkających i zupełnie nie związanych z naszym miastem.

Agnieszka Boruch, Towarzystwo Przyjaciół Lipska

Zagraj!

Obecnie gra jest dostępna dla wszystkich. Trasa, którą należy pokonać ma około czterech kilometrów, a jej przejście zajmuje mniej więcej półtorej godziny. Towarzystwo Przyjaciół Lipska zaprasza!

Chcesz stworzyć własną terenową grę mobilną? Jeśli tak, skontaktuj się z nami: info@goodgames.pl lub zostaw swoje dane, a my odezwiemy się do Ciebie!

    Zobacz także

    [mc4wp_form id=”1853″]