Home » Gry » Przybysze z planety BlueGreen

Przybysze z planety BlueGreen

  • Organizator: Śląski Ogród Botaniczny
  • Data realizacji: 17.06.2023
  • Kategoria: dla dzieci/gra rodzinna, edukacja regionalna, ekologiczna, fabularna, przyrodnicza/przewodnik
  • Tryb gry: terenowa
  • Sfinansowano z dotacji: Iceland Liechtenstein Norway grants

Gracz wciela się w rolę planisty miejskiego, który musi zmierzyć się z tematem zmian klimatycznych. Przewodnikiem w grze są przybysze z odległej planety BlueGreen, którzy dzielą się wiedzą i doświadczeniem dotyczącym błękitno-zielonej infrastruktury miasta.

Przyszli młodzi planiści miejscy! Przygotujcie się na niezwykłą przygodę, która przeniesie Was w świat urbanistyki i wyzwań związanych ze zmianami klimatycznymi. Waszym zadaniem jest poznanie Mikołowa, zidentyfikowanie trudności, jakie stoją przed nim i znalezienie rozwiązań, które pomogą mu przystosować się do tych wyzwań. W tej grze terenowej użyjecie mobilnej aplikacji, która umożliwi Wam eksplorację miasta, odkrywanie jego tajemnic i zgłębianie problemów. Będziecie mieli okazję uratować nasze miasto, wprowadzając innowacyjne rozwiązania, które ułatwią adaptację do zmieniającego się klimatu.

Czas na Was, młodzi urbaniści! Wykorzystajcie Waszą kreatywność i wiedzę, aby stworzyć przyszłość naszego miasta, które będzie odporne na wyzwania natury. Wyruszajcie w podróż poznawania, eksperymentowania i rozwiązywania problemów. Wasze decyzje mają ogromne znaczenie! Waszym zadaniem jest zebrać informacje o historii miasta i zauważyć, jak klimatyczne zmiany wpływają na te struktury. Znajdźcie informacje na temat innowacyjnych rozwiązań, które mogą pomóc w jego ochronie.

Weź udział w grze i zostań urbanistą przyszłości!

Gra nieaktywna online

Zobacz podobne gry

[mc4wp_form id=”1853″]