Home » Wyszyte na lnie – premiera mobilnej gry miejskiej w Kamiennej Górze

Wyszyte na lnie – premiera mobilnej gry miejskiej w Kamiennej Górze

by Łukasz Braun
Opublikowano:
Zdjęcie z premiery mobilnej gry miejskiej w Kamiennej Górze

„Wyszyte na lnie” to tytuł stworzonej w ActionTrack mobilnej gry miejskiej, której premiera odbyła się w Kamiennej Górze 4 września. Co ma wspólnego tkanie z literaturą? Bardzo dużo! To przecież metaforyki tkackiej używamy do opisywania historii. Przecież opowieści snujemy, czasem gubimy w niech wątki, rozplątujemy nici skomplikowanych losów naszych bohaterów. Nie ma zatem nic dziwnego w tym, że mieszkańcy Kamiennej Góry najpierw brali udział w grze o historii lnu, a potem słuchali „Moralności pani Dulskiej” w ramach Narodowego Czytania.

„Wyszyte na lnie” – poplątane wątki

Nad ranem zachwyciły mnie w Kamiennej Górze przepiękne mgły. Idealnie wprowadziły w nastrój do snucia opowieści o Jaśminie, którą zabrano z dalekiego kraju i zmuszono do pracy w gospodarstwie związanym z produkcją lnu. Tak właśnie zaczyna się historia opowiedziana w grze „Wyszyte na lnie”. Tytułowa bohaterka musi wykonać wiele zadań, by mogła zyskać wolność.

Wątek Jaśminy przeplata się z informacjami na temat lnu i historii Kamiennej Góry. Gracze mieli okazję dowiedzieć się, jak wyglądało kamiennogórskie złoto, dzięki któremu ich miasto mogło świetnie prosperować. I jak z niepozornej rośliny o niebieskich kwiatkach powstają pięknie, bogato zdobione tkaniny.

DOWIEDZ SIĘ, JAK POWSTAWAŁA MOBILNA GRA MIEJSKA WYSZYTE NA LNIE – PRZECZYTAJ RELACJĘ Z WARSZTATÓW! ->

Po nitce do kłębk@

Na starcie zgłosiło się przeszło 60 osób – głównie drużyn. Miejska Biblioteka Publiczna w Kamiennej Górze powitała śmiałków tuż przed swoją nową siedzibą – prawie że chlebem i solą. Gracze otrzymali na drogę napoje, słodycze i owoce. Tak na wszelki wypadek, żeby nie opadli z sił.

Wszyscy jednak dotarli do mety, a rywalizacja była naprawdę wyrównana! Różnice punktowe między zdobywcami pierwszych miejsc wynosiły zaledwie kilka punktów.

Zadania nie były łatwe: jako jedna z jurorek oceniałam artystyczne walory próśb, które Jaśmina mogła zanosić do Matki Ziemi Naszej – aby len wydał dobre plony, a ona mogła wrócić do domu. Zadań kreatywnych było zresztą więcej: gracze robili sobie zdjęcia, wypisywali ciekawostki o Kamiennej Górze. No i sprawdzali swoją wiedzę.

Opowieści jak nici

Na kamiennogórskim rynku czekała na graczy kolejna atrakcja: Narodowe Czytanie 2021. W tym roku lekturą był dramat Gabrieli Zapolskiej pt. „Moralność pani Dulskiej”. Po odczytaniu opowieści nastąpiło wręczenie nagród dla trzech najlepszych drużyn. Pozostali otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Nie da się jednak ukryć, że opowieści są wszędzie wokół nas – i oplatają nas właśnie jak te lniane nici, nad którymi ciężko pracowała Jaśmin.

Chcesz zorganizować warsztaty z tworzenia mobilnej gry miejskiej w swojej instytucji? A może chcesz dowiedzieć się więcej o możliwościach aplikacji ActionTrack? Jeśli tak, skontaktuj się z nami: info@goodgames.pl lub zostaw swoje dane, a my odezwiemy się do Ciebie!

    Zobacz także

    [mc4wp_form id=”1853″]