Home » Wyjątkowa gra wielkoformatowa – Bobrowniki

Wyjątkowa gra wielkoformatowa – Bobrowniki

by Dawid Kała
Opublikowano:
Gra wielkoformatowa - Bobrowniki

Długie tygodnie pracy, testy, udoskonalenia i… nareszcie jest! Zapraszamy do relacji z premiery wielkoformatowej gry planszowej o Powstaniu Styczniowym w Zagłębiu Dąbrowskim pt. Sekretna Drużyna ojca Serafina

Bobrowniki – piknik historyczny

W ubiegłą sobotę gościliśmy w Gminie Bobrowniki podczas Pikniku Historycznego z okazji Dnia Dziecka. Pomimo przelotnych opadów deszczu mieszkańcy dopisali i już na godzinę przed rozpoczęciem wydarzenia zaczęli pojawiać się pierwsi uczestnicy.

Warsztaty, grupy rekonstrukcyjne, przejażdżki konne i wiele innych atrakcji przyciągnęło do Hali Widowiskowo-Sportowej Lux nie tylko najmłodszych, ale i dorosłych.

Lokalna młodzież

Wśród nich dostrzec można było grupkę młodych ludzi, którzy wyraźnie na coś oczekiwali. Byli to uczestnicy warsztatów z tworzenia gier planszowych, które odbyły się w tym miejscu na początku maja. O tym jak zdolna i zaangażowana była młodzież z Gminy Bobrowniki pisaliśmy już Wam w poprzedniej relacji. Dość powiedzieć, że ich pojawienie się, jako jednych z pierwszych uczestników pikniku, ucieszyło nas, lecz w ogóle nie zdziwiło.

Oficjalna premiera…

Nareszcie wybiła godzina 14, co znaczyło, że rozgrywki już za chwilę się rozpoczną. Oficjalnym rozpoczęciem gry były dwa pierwsze rzuty kością, które wykonała Pani Małgorzata Bednarek – Wójt Gminy Bobrowniki, a także Pani dyrektor Gminnej Biblioteki.

… i pierwsze zacięte rozgrywki!

Następnie gra trafiła już do młodzieży, która właściwie przejęła władzę nad wydarzeniem. Jako trener nie miałem za dużo pracy, ponieważ jeden z uczestników majowych warsztatów odnalazł w sobie żyłkę lidera i… właściwie samodzielnie poprowadził premierową rozgrywkę! Jestem pod wrażeniem!

My już wiemy kto zwyciężył i jak potoczyły się dalsze losy Powstania w Zagłębiu Dąbrowskim. Jeżeli i Wy chcecie się dowiedzieć, grę możecie wypożyczyć z Gminnej Biblioteki w Bobrownikach. Bawiliśmy się świetnie i chcemy więcej! Zapraszamy do Bobrownik!

Zdjęcia dzięki uprzejmości Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Bobrownikach.

Chcesz stworzyć grę dla swojej instytucji? Pomożemy Ci! Skontaktuj się z nami!

    Zobacz także

    [mc4wp_form id=”1853″]