Home » „Wsłuchaj się w park” – w Wejherowie

Park pałacowy

Zacznijmy od krótkiego opisu miejsca. Na początek, na stronie turystyka.wejherowo.pl możemy przeczytać kilka najważniejszych, ogólnych informacji o parku Majkowskiego:

 „Park Miejski im. A. Majkowskiego jest wyjątkowo urokliwy ze względu na urozmaiconą przyrodę i ukształtowanie terenu. Wejherowski zespół pałacowo-parkowy łączy zabytkowe centrum miasta i Kalwarię Wejherowską. W całej Europie zachowało się tylko parę takich kompozycji przestrzennych”

Uzupełniająco dodamy, że przebiegają tędy również trasy Nordic Walking, szlak pieszy PTTK, ścieżka edukacyjna oraz ścieżka zdrowia z urządzeniami fitness. W amfiteatrze zaś i na tarasie latem odbywają się imprezy kulturalne.  Warto również wiedzieć, że Park został poddany gruntowej rewitalizacji w 2011 roku. I za tę inwestycję w miasto Wejherowo zdobyło pierwszą nagrodę w XVI edycji konkursu „Modernizacja Roku 2011”.

 

Mobilna gra terenowa

ParkA czy zastanawialiście się kiedyś jaka jest historia Parku Majkowskiego w Wejherowie? A może chcecie przyjrzeć się bliżej jego faunie i florze, na przykład klombom i dębom błotnym?

Tylko teraz, w czasie wakacji 2020 Wejherowskie Centrum Kultury i Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie zapraszają do wspólnej gry terenowej typu PokemonGo, podczas której poznacie wiele fascynujących ciekawostek.

Wystarczy smartfon a spacer po parku zamieni się w niezwykłą przygodę! 🙂  Nie zapomnijcie też o włączeniu Internetu i usługi lokalizacji.

Gra uruchamia się po ściągnięciu darmowej aplikacji ActionTrack i sczytaniu kodu dostępnego na plakacie.  Następnie aplikacja poprowadzi Was do miejsca startu w parku. Później, słuchajcie głosu lektora i…wsłuchajcie się w Park! 

Zdjęcia ilustracyjne pochodzą ze strony internetowej turystyka.wejherowo.pl

Zobacz także

[mc4wp_form id=”1853″]