Home » Wpław po skarb – mobilna gra miejska w Rybniku

Rybnickie wodociągi zapraszają uczniów,  nauczycieli oraz wszystkich pracowników szkoły do mobilnej gry miejskiej po tytułem WPŁAW PO SKARB.

Ile potrzeba wody, żeby wyprodukować pół kilograma bawełny?

Woda jest najpospolitszą i najbardziej zdumiewającą substancją na Ziemi. Istniała na naszej planecie na długo zanim powstała na niej jakakolwiek forma życia i stworzyła warunki dla jego rozwoju. Fascynowała ludzi od czasów starożytnych, jednak przez bardzo długi czas jej budowa i właściwości stanowiły zagadkę.

Dostęp do wody pitnej to jedno z podstawowych praw człowieka, jednak dla mieszkańców ubogich państw jej posiadanie uznawane jest za luksus. Mimo tego, że woda  krąży w przyrodzie, jest jej coraz mniej! Zasoby wodne są zagrożone przez wzrost geograficzny, zakłócenia klimatu i rozwój miast. A jak jest w Polsce? Uwzględniając warunki hydrologiczne oraz położenie geograficzne kraju w zasięgu klimatu umiarkowanego przejściowego zasoby wodne w Polsce są małe. Dlatego tak ważne jest, aby każdy z nas podejmując świadome decyzje każdego dnia dołożył cegiełkę, by ochronić to, co jeszcze zostało. By przyszłe pokolenia mogły podziwiać malownicze Pojezierze Mazurskie, rozlewiska Biebrzy, czy Czarną Hańczę.

Czy zastanawiamy się kupując nowe dżinsy, że aby je uszyć, potrzeba około pół kilograma surowej bawełny? Aby taką jej ilość wyprodukować, należy zużyć niespełna 15 tysięcy litrów wody!

Woda to skarb

Rybnickie Wodociągi oprócz swojej podstawowej działalności jaką jest dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków stawiają sobie jako jeden z celów edukowanie młodego pokolenia w zakresie ekologii, ochrony zasobów wodnych i wpływu, jaki każdy człowiek, każdego dnia wywiera na pokłady jednego z największych skarbów, jakie daje nam nasza planeta. W tym roku chcielibyśmy zachęcić dzieci, młodzież, ale i całe rodziny do wybrania się razem z Drobinką na poszukiwania SKARBU.

Wpław po skarb (z telefonem)

Gra mobilna WPŁAW PO SKARB jest bezpieczną grą terenową – wystarczy naładowany smartfon z włączoną lokalizacją, darmowa aplikacja ActionTrack i kod QR. Trasa gry biegnie spacerowym szlakiem od Wodomatu na ul. Skłodowskiej-Curie, przez park tematyczny, deptak, ulicą T. Kościuszki, a stamtąd do Rynku, gdzie czeka na nas finał gry.

Dla mniej wytrwałych podróżników przygotowaliśmy również krótszą trasę. Ale tego skrótu i wielu innych tajemnic nie można odkryć siedząc na kanapie ze smartfonem w ręku! Koniecznie trzeba to sprawdzić w terenie. Na uczestników czekają zdania, zagadki i inne wyzwania o różnym stopniu trudności.

Dla najlepszych nagrody!

O! jeszcze jedno😊. Nie obejdzie się bez nagród! Gracze, którzy zgromadzą najwięcej punktów (tu konieczne jest podanie adresu mailowego do kontaktu) otrzymają upominki do odbioru w Halo!Rybnik.

Gra potrwa do 30 listopada. Po jej zakończeniu w konkursie na najciekawszy reportaż wyłonimy zwycięzcę, który otrzyma SUPERNAGRODĘ!

Karolina Wacławiec,  Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Rybniku

Zobacz także

[mc4wp_form id=”1853″]