Home » Spotkanie w bibliotece, czyli gra na otwarciu nowej biblioteki w Gdańsku!

Spotkanie w bibliotece, czyli gra na otwarciu nowej biblioteki w Gdańsku!

by Gabriela
Opublikowano:
Spotkanie w bibliotece Gdańsk gra terenowa

W poniedziałek 7 lutego w Gdańsku nastąpiło uroczyste otwarcie nowej biblioteki – Biblioteki Ratuszowej. Nowa filia znajduje się w odrestaurowanym Ratuszu Oruńskim. Jak wyglądała inauguracja? Oczywiście były przemówienia, konfetti, teraz biblioteka czeka na odwiedzających, którzy mogą skorzystać z czytelni, wypożyczalni i… zwiedzić budynek z grą w aplikacji ActionTrack!

Budynek Ratusza

Ratusz Oryński to historyczny budynek. Powstał w 1867 roku. Do końca II wojny światowej był siedzibą lokalnego magistratu. Później znajdował się tutaj także Ośrodek Pomocy Bezrobotnym, różne urzędy oraz policja kryminalna. W 1940 roku była to kwatera oddziału organizacji odpowiedzialnej za obronę przeciwlotniczą.

Biblioteka Ratuszowa

Nowa biblioteka zajmuje przestrzeń piętra i poddasza (prawie 340 m.kw.). Wyposażanie tej przestrzeni zostało poprzedzone konsultacjami społecznymi. Czyli to mieszkańcy dzielnicy Orunia wskazali jakie są ich potrzeby i oczekiwania. Dzięki temu w filii wyznaczono miejsce dla najmłodszych czytelników, cały budynek został dostosowany również do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Wiosną wydarzenia z książką w tle mają odbywać się również w przestrzeni parku Oruńskiego.

Tymczasem czytelnicy już teraz mogą odwiedzać i poznawać nową bibliotekę. Pomoże im w tym specjalnie przygotowana gra multimedialna „Spotkanie w Bibliotece”, stworzona w aplikacji ActionTrack wraz z Good Games! Pozwoli ona poznać historię, topografię i ciekawostki dotyczące budynku i Oruni. W pierwszym tygodniu WiMBP w Gdańsku przewidziała konkurs z nagrodami dla graczy!

 

Zobaczcie, jak wygląda Biblioteka Ratuszowa i dowiedzcie się, na czym polega gra!

Myślisz o stworzeniu gry mobilnej w swojej bibliotece? Jeśli tak, skontaktuj się z nami: info@goodgames.pl lub zostaw swoje dane, a my odezwiemy się do Ciebie!

    Zobacz także

    [mc4wp_form id=”1853″]